سایت رسمی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز چهارشنبه، 2 بهمن 1398
مسیر : صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/جزیره موزه در اصفهان
کد محتوا : 34116
تعداد بازدید: 466
يکشنبه، 12 خرداد 1398
جزیره موزه در اصفهان
رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد:
جزیره موزه در اصفهان
رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایجاد و توسعه موزه ها در شهرهایی که فاقد یک موزه بزرگ و متمرکز هستند و مدل موفقی است و می تواند در شهر های دیگر دنیا مورد استفاده و الگو برداری قرار گیرند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان کوروش خسروی در صحن علنی شورای اسلامی اصفهان، اظهار کرد: در مرکز شهر تاریخی برلین و جزیره ای میان رود spree(اسپیری) محدوده ای به وجود آورده که در دنیا به جزیره موزه ای برلین مشهور است.
 
وی افزود: در این جزیره در مساحتی حدود 86000 متر مربع 6 موزه وجود دارد ، این تمرکزعلاوه بر این که کار را برای گردشگران و سیاحانی که وارد برلین می شوندبسیار آسان کرده است بلکه باعث شهرت برلین و این مجموعه موزه ها شده است.
 
رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ایجاد و توسعه موزه ها در شهرهایی که فاقد یک موزه بزرگ و متمرکز هستند و مدل موفقی است و می تواند در شهر های دیگر دنیا مورد استفاده و الگو برداری قرار گیرند.
 
خسروی تصریح کرد: از قضا اصفهان دارای یک چنین جزیره ای نه در میان زاینده رود بلکهدر مرکز شهر است، مجموعه ای از موزه ها در خیابان استانداری هم اکنون در کنار هم قرار دارند و با مدیریت و نظارت مشخص استاندار این مجموعه می تواند همین نقش را ایفا کنند و ولی متاسفانه در حال حاضر موزه هنرهای تزیینی تقریبا خارج از سرویس است.
 
وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر بیشترر کاربرد گالری پیدا کرده است ، باغ موزه چلستون وضعیت مطلوبی دارد و از همه اسف بار تر وضعیت تالار تیموری است که مدتی طولانی است که بسته مانده است، اظهار کرد: ضمن اینکه ساختمان های دی/ری مانند تالار اشرف،بانک ملی، دانشگاه هنر نیز می توانند در این طرح مورد استفاده قرار گیرند و کارکرد مناسب خود را پیدا کنند.
 
رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: اما متاسفانه چون این محدوده  ارزشمند که می تواند بزرگترین مجموعه موزه ای ایران و شاید یکی از بزرگترین موزه های جهان شود ،به دلیل نداشتن یک مدیریت واحد یک کارکرد متمرکز و شاخص ندارد.
 
ورود استاندار به این موضوع و تجمیع این مجموعه می تواند یادگار ارزشمندی از این دوره مدیریت باشد و اصفهان را به یک قطب موزه ای بدل کند.

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به سایت رسمی شورای شهر اصفهان می باشد.