سایت رسمی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز چهارشنبه، 2 بهمن 1398
مسیر : صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
کد محتوا : 34539
تعداد بازدید: 340
دوشنبه، 17 تير 1398
تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان:
تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گاهی می شود که پس از آرای تخریب در کمیسیون بدوی و تثبیت آن در کمیسیون تجدیدنظر این آرا توسط شهرداری های مناطق به صورت صوری اجرا و صورت جلسه می‌شود و بلافاصله همان تخلف مجدد تحت عنوان یک تخلف جدید انجام می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، ادر صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی، اظهار کرد:  کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماموریتی که برای آن پیش بینی شده شاید یکی از جایگاه هایی است که به طور مشخص در کنترل تخلفات ساختمانی می تواند تاثیرات قابل توجهی داشته باشد. 
 
وی افزود: گاهی می شود که پس از آرای تخریب در کمیسیون بدوی و تثبیت آن در کمیسیون تجدیدنظر این آرا توسط شهرداری های مناطق به صورت صوری اجرا و صورت جلسه می‌شود و بلافاصله همان تخلف مجدد تحت عنوان یک تخلف جدید و با شرایط متفاوت و به طور مثال نداشتن شاکی خصوصی به درخواست رای شایسته به کمیسیون ارسال می شود. اینبار تلاش می شود که رای جریمه گرفته شود. 
 
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: معمولا این موارد علاوه بر تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند. در بسیاری از موارد باعث بالا گرفتن اختلافات محلی و بی اعتمادی شهروندان به مدیریت شهری می شود. در این رابطه به نظر می رسد با دقت نظر کمیسیون های ماده ۱۰۰ را می توان مدیریت کرد.

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به سایت رسمی شورای شهر اصفهان می باشد.