گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/انتقال آب به بروجن نباید سهم آب زاینده رود را تحت تاثیر قرار بدهد
کد محتوا : 21821
تعداد بازدید: 395
يکشنبه، 19 شهريور 1396
انتقال آب به بروجن نباید سهم آب زاینده رود را تحت تاثیر قرار بدهد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
انتقال آب به بروجن نباید سهم آب زاینده رود را تحت تاثیر قرار بدهد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: انتقال آب به بروجن نباید سهم آب زاینده رود را تحت تاثیر قرار بدهد و این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مدتی قبل از طریق دبیرخانه شورای اسلامی شهر اصفهان فراخوانی از طریق روزنامه های محلی و شبکه های اجتماعی ارسال شد، اظهار کرد: در این فراخوان از کلیه کاندیداهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان درخواست شد که برنامه ها، پیشنهادات و طرح های مدنظر خود را که در زمان تبلیغات در منظر مردم قرار دادند را جهت استفاده به دبیرخانه ارسال کنند که هنوز اقدام قابل توجهی از سوی این عزیزان صورت نگرفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر از این عزیزان و گروه های سیاسی که صاحب لیست بودند درخواست دارم به این مهم توجه کنند و اعضای شورای دوره پنجم را به مهمانی برنامه های تنظیمی خود سوق بدهند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه انتقال آب به بروجن نباید سهم آب زاینده رود را تحت تاثیر قرار بدهد، تصریح کرد: طبق اطلاعات واصله طرح انتقال آب از زاینده رود به بروجن که در برنامه های قبلی قرار بود، پس از به نتیجه رسیدن برداشت کامل آب از تونل سوم کوهرنگ و احداث سد آن انجام شود به صورت زودهنگام در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: چنانچه این طرح زود هنگام عملیاتی شود و سالانه در این وضعیت وانفسای زاینده رود بالغ بر 50 میلیون مترمکعب آب برداشت شود، زاینده رود فصلی شده و به مرده رودی تبدیل خواهد شد که یقیناً تصمیم گیران باید پاسخگوی مردم شهر اصفهان به ویژه اهالی شرق که دارای حقابه و سهمیه آب هستند، باشند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.