گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان هدفمند است
کد محتوا : 27065
تعداد بازدید: 606
شنبه، 28 بهمن 1396
بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان هدفمند است
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان:
بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان هدفمند است
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان هدفمند است و براساس رویکردها و اولویت های مشخص شده در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر تهیه و تنظیم شده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فریده روشن با بیان اینکه در تهیه و تنظیم بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان بیشتر تلاش کردیم که بودجه را به سوی اولویت های مشخص شده در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان هدایت کنیم، اظهار کرد: به عنوان مثال اگر بحث توجه به رویدادهای فرهنگی را مطرح کرده بودیم، تلاش شد بودجه را به این سمت هدایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه توجه ویژه به گردشگری و صنایع خلاق یکی دیگر از اولویت های مهم مطرح شده در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان است، اضافه کرد: همچنین بحث چهارباغ یکی دیگر از اولویت های این کمیسیون بود که به یک حوزه ویژه گردشگری و کانون فرهنگی تبدیل شود و تلاش کردیم که بودجه را روی این موارد متمرکز کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره  به هدفمند شدن بودجه فرهنگی سال 97 شهرداری اصفهان تصریح کرد: بودجه فرهنگی سال آینده شهرداری اصفهان براساس اولویت های مشخص شده در کمیسیون فرهنگی از جمله ایجاد رویدادهای بزرگ فرهنگی و ارتباطات بین المللی، استفاده از مشارکت های مردمی و توجه و نگاه ویژه به سازمان های مردم نهاد تهیه و تنظیم شده است.
وی به پیش بینی بودجه ویژه ای برای بحث زنان سرپرست خانوار و زنان آسیب دیده اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: با نگاه ویژه به مباحثی مانند تئاتر، سینما و...و  وجود مشکلاتی در این زمینه ها ، بودجه فرهنگی در این موارد پیش بینی و دیده شده است .
روشن با اشاره به پیش بینی بودجه های مورد نیاز برای تعمیر و بازسازی سینما همایون تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و محدودیت های موجود، شورای شهر به دنبال این است که پروژه های نیمه تمام را به اتمام برساند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.