گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تاکید شورای شهر بر راه اندازی کامل خط یک مترو تا پایان سال جاری
کد محتوا : 27066
تعداد بازدید: 493
يکشنبه، 29 بهمن 1396
تاکید شورای شهر بر راه اندازی کامل خط یک مترو تا پایان سال جاری
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد:
تاکید شورای شهر بر راه اندازی کامل خط یک مترو تا پایان سال جاری
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: جامه عمل پوشیدن به قول مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر در راستای بهره برداری کامل از خط یک متروی اصفهان تا ترمینال صفه تا پایان سال جاری و یا تا فرودین ماه سال 97 یکی دیگر از تاکیدات ما است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: پیشاپیش شهادت حضرت زهرا (س) را به  تمام پیروان صدیق ایشان تسلیت عرض می کنیم و امیدواریم در قیامت بتوانیم از شفاعت آن حضرت و در دنیا از عنایت و تاسی به شیوه و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) بهره مند شویم.
وی با بیان اینکه تمام عزیزان حاضر در جلسه و تمام شیعیان نسبت به حضرت فاطمه زهرا (س) ارادت خاص و ویژه ای دارند و وابستگی قلبی خاصی در خود نسبت به ایشان احساس می کنند که تمامی آنها ناشی از مظلومیت و شأن و مقام والای حضرت زهرا (س) است، اضافه کرد: هر چند متاسفانه ما به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی زن مسلمان نپرداخته ایم و شاید بتوانیم بگوییم خطبه هایی که ایشان در زمان های مختلف انشاء فرموده اند، از نظر محتوا و بلاغت و رسایی موجود در متن این خطبه ها از موارد نادری است که در تاریخ ادبیات جهان وجود دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: متاسفانه با وجود گذشت حدود یک هزار و 200 سال از زندگی ائمه اطهار (ع) هنوز ابعاد وجودی آنها بسیار ناشناخته است و غربت این عزیزان در این دنیای خاکی ما همچنان ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم در جامعه نسبت به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) شناخت بیشتری پیدا کنیم و ابعاد شخصیتی ایشان را به عنوان سرمشقی برای زندگی تمام انسان ها قرار بدهیم.
وی با تاکید بر اینکه در جامعه این بحث مطرح است که حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی زنان مسلمان است، ادامه داد: بنده عرض می کنم که حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی جامعه بشریت است و می توانند به عنوان یک الگوی بالا و بسیار ارشمند برای همه ما مطرح باشند.
معین با اشاره به اینکه در روزهای پایانی بهمن ماه 96 قرار داریم و باید قبل از پایان بهمن ماه لایحه بودجه 97 شهرداری اصفهان را تصویب کنیم، تاکید کرد: در یک ماه باقی مانده از سال 96 به همان صورت که در تمام خانه ها مرسوم است که خانه تکانی کنند و آمادگی برای سال نو پیدا کنند، شهرداری نیز باید برنامه های مناسب خود را پیش بینی کرده و در جلسه آینده نیز برنامه های خود را در این زمینه به شورای شهر ارائه کند تا شهری را داشته باشیم که پس از گذران زمستان، در سال نو باعث امیدواری و شادی در دل مردم عزیز اصفهان شود و نوید یک سال پر از خیر، برکت و خوشی را برای تمام مردم شهر اصفهان داشته باشیم.
وی افزود: امیدواریم در یک ماه باقی مانده از سال شاهد این باشیم که دستگاه های مسئول اعم از معاونت بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی تلاش کنند تا یک بازار خوب و سالم داشته باشیم و اجناس با کیفیت، با قیمت مناسب و به دور از هر گونه اجحافی در این شرایط اقتصادی به تمام شهروندان عزیز اصفهانی ارائه شود و مردم بدون هیچ دغدغه خاطری مایحتاج خود را با شرایط بسیار مناسب تامین کنند و امیدواریم در یکی از جلسات شورا در خدمت مسئولان مربوطه باشیم تا گزارشی از برنامه های خود را در راستای رفاه مردم ارائه بدهند و امیدوار باشیم که تمام این مجموعه باعث شود که سال نو را به خوبی آغاز کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امیدواریم در زمان باقی مانده از سال نیز شهرداری تمام تلاش خود را انجام بدهد و تاکید ما بر پرداخت حقوق، دستمزد و تمام مزایایی است که در سال 1396 به کارکنان شریف، زحمتکش و خدوم شهرداری اصفهان در تمام مجموعه ها اعم از خدمات شهری، فضای سبز، حمل و نقل، تمام کارهای اداری و تمام مجموعه ها تعلق می گیرد و امیدواریم این تلاش به نحو مطلوبی انجام شود.
وی اظهار کرد: جامه عمل پوشیدن به قول مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر در راستای بهره برداری کامل از خط یک متروی اصفهان تا ترمینال صفه تا پایان سال جاری و یا تا فرودین ماه سال 97 یکی دیگر از تاکیدات ما است.
تا پس از سال های طولانی مردم از مزایای این امکان شهری بهره مند شوند و بتوانند حمل و نقلی سریع، سالم و بدون آلایندگی را داشته باشیم.
معین اضافه کرد: از زحمات و خدمات تمام عزیزان در شهرداری اصفهان تشکر می کنم و برای آنها و تمام شهروندان عزیز اصفهان آرزوی سعادت و سلامتی دارم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.