گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/آیا نظارت خدا را به اندازه یک دوربین مداربسته باور داریم
کد محتوا : 27069
تعداد بازدید: 494
يکشنبه، 29 بهمن 1396
آیا نظارت خدا را به اندازه یک دوربین مداربسته باور داریم
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان:
آیا نظارت خدا را به اندازه یک دوربین مداربسته باور داریم
نایب رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: راستی چقدر در برنامه های مدیریتیمان خدا را ناظر بر اعمالمان و نیاتمان می دانیم؟ آیا گوشه ذهنمان این علامت دوربین مداربسته را داریم؟ آیا نظارت خدا را به اندازه یک دوربین مداربسته باور داریم.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و عرض تسلیت به دلیل سقوط هواپیمایی تهران  یاسوج و کشته شدن تعدادی از هموطنان عزیز نطق میان دستور خود را در خصوص انقلاب شکوهمند اسلامی آغاز کرد و به بیان مطالب خود پرداخت.
آغاز چهلمین سال جمهوری اسلامی را به همه دوستداران نظام تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم این نظام مردم سالار دینی بتواند الگویی برای حکومت های دیگر کشورها باشد و قطعاً این به عملکرد ما بستگی دارد.
در چهل سال پیش مردم به خیابان ها آمدند و در اعتراض به نحوه عملکرد و حکومتداری نظام قبل با رهبری بنیانگذار فقید انقلابمان با شعار استقلال، آزادی ،جمهوری اسلامی و برای استقلال و برای آزادی و برای جمهوری اسلامی نظامی را ساقط و نظامی نو بپا کردند و در فروردین سال 1358 با یک رفراندم به این قیام و خواسته خود صحه گذاشتند.
آن روزها گروه های مختلف نام های مختلف را برای نام نظام تعیین می کردند اما رهبری انقلاب در مصاحبه ای گفتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد!!
همه می دانیم برای استقلال این مرز و بوم و برای آزادی این ملت سرافراز، خون ها ریخته شده و برای حفظ و حراست از این استقلال و آزادی چه مصیبت ها که ندیدیم و نهال جمهوری اسلامی به بار نشست و برای آبیاری این نهال نوپا چه زحمت ها که کشیده نشد و چه خون و دل ها که خورد نشد و چه جوانان خونین کفنی که در گوشه و گوشه این کشور در شهرها و روستاهایمان آرمیدند!
 جوانانی که اگر بودند می توانستند هر کدامشان کشور و استان و شهری را اداره کنند اما مادرانمان در سوگ آنها نشستند و کودکانی که در غم بی پدری سوختند و ساختند و قد کشیدند تا روز جمهوری اسلامی سرافراز را ببینند!!
نمی خواهم در این نطق برایتان روضه مظلومیت ایثارگران و فرزندان شاهد و مادران و خواهران به سوگ نشسته را بخوانم می خواهم بگویم  برای اینکه این شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی و برای اینکه این شعار به منصه ظهور برسد، رنج ها کشیده شده و خون دل ها خورده شده است.
حال چه شده که بعضی ها دلشان را به دیگران خوش کرده اند و چشمانشان به بیرون از مرزها است! نکند از ما نامید شده باشند؟!
و حال چه شده که بعضی ها از آزادی های مشروع مردم می ترسیم و کوچکترین انتقاد را از مردم نمی تابیم و انتقادهای سازنده را دشمنی با خود می دانیم و باز چه شده که بعضی ها جمهوریت نظام را هدف قرار داده اند و انتخابات در کشور را سبک می خوانند و دمکراسی و مردم سالاری را که در قرن بیست و یکم در تمام جهان پذیرفته شده را زیر سئوال می برند و تعدادی اسلامیت نظام را!؟ مگر آموزه های اسلام جزء ملاطفت، مهربانی و عدالت چیز دیگری است!!
مگر ما همان هایی نیستیم که برای کمک به جبهه های جنگ تحمیلی از هم سبقت می گرفتیم، مگر ما همان هایی نیستیم که در بین رزمندگان دفاع مقدسمان برای باز کردن معبر و روی مین رفتن از هم سبقت می گرفتیم!؟
پس چه بر سرمان آمده که نه بر هم میهن خود و نه بر همشهری خود و نه بر هم کیش خود و نه بر هم محله ای خود رحم می کنیم!؟ جمهوری اسلام ایران همان است، اسلام و آموزه های آن همان است، نکند ما عوض شدیم؟! 
آری سخن ما با خودمان است!! با آنهایی که مسئولیم در مقابل تک تک مردم شریف ایران مسئولیم!! مسئولیم و می دانیم که بر اساس باور دینیمان باید پاسخگوی تمام عملکردمان باشیم.
راستی چقدر در برنامه های مدیریتیمان خدا را ناظر بر اعمالمان و نیاتمان می دانیم؟ آیا گوشه ذهنمان این علامت دوربین مداربسته را داریم؟ آیا نظارت خدا را به اندازه یک دوربین مداربسته باور داریم، اگر باور داریم چرا رابطه بازی؟ چرا رانت؟ چرا اختلاس؟ چرا دزدی؟ چرا بداخلاقی؟ و چرا خقوق مردم را نادیده می گیریم؟! 
مگر اعتقاد نداریم مردم ولی نعمت ما هستند؟ مگر می شود با ولی نعمتانمان ارباب و رعیتی برخورد کنیم و تا کی می خواهیم با عملکرد بدمان تیشه به ریشه نظامی بزنیم که با ایثارگری ایثارگران به اینجا رسیده؟
اکنون چهلمین سال پیروزی انقلابمان را جشن گرفتیم که هنوز خیلی از افراد این نظام را نهال نوپا می خوانند.
 آیا وقت آن نرسیده که با بلوغ فکریمان با استفاده از تجارب جهانی با تجهیزان و فن آوری های نوین تصمیم گیری های عاقلانه و هوشمندانه بگوییم این نظام چهل ساله شده و به بلوغ رسیده؟!
دیگر بس است تصمیمات انفرادی! دیگر بس است روش های آزمون و خطا! دیگر بس است عدم استفاده از مزیت های نسبی شهرها و مناطق شهری و روستایی، بیایید در خلوت خود و در محضر خداوند یکتا به آنچه باید برای سرافرازی این میهم عزیزمان بیاندیشیم.
وی در بخش دیگری از نطق خود به بیان تذکر خود به شورا و  شهرداری پرداخت.
ما سکان دار شهر وشهرداری هستیم، مدیرانی هستند در شهرداری که سلیقه ای عمل می کنند و قانون و ضابطه را دور می زنند که جای گله دارد، از شهردار محترم می خواهم در اسرع وقت نسبت به شناسایی این مدیران و هدایت و ارشاد آنها اقدام کند.
در نهایت این جانب به عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر از مدیران و کارشناسانی که فارغ از هر طیف و جناحی که باشند تمامی فکر و ذهنشان در جهت حل مشکلات مردم در چهارچوب قانون هستند از روی تواضع و فروتنی بر دستانشان بوسه می زنم و تقدیر و تشکر می کنم.
از صحبت های آقای نوروزی در دفاع از شهرداری و نقد منصفانه تشکر و حمایت همه جانبه خودم را از ایشان اعلام می کنم.
خدایا در باور ما شیعیان چهلم عدد مبارک و مقدسی است این چهلمین سال نظام جمهوری اسلامی را برایمان برکت، تدبیر، هوشمندی، تواضع و دین مداری و مردم مداری و قانون مداری و موفقیت مقرر فرما.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.