گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/لزوم توجه ویژه شهرداری اصفهان به احقاق حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری و فضای سبز
کد محتوا : 27071
تعداد بازدید: 593
يکشنبه، 29 بهمن 1396
لزوم توجه ویژه شهرداری اصفهان به احقاق حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری و فضای سبز
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد
لزوم توجه ویژه شهرداری اصفهان به احقاق حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری و فضای سبز
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توجه ویژه شهرداری اصفهان به احقاق حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری و فضای سبز امری لازم و ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمد زندآور در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: با توجه به اینکه نیروهای محاسب و کارشناسی شهرسازی در مناطق مختلف شهرداری ضرورتی انکارناپذیر است، حوزه شهرسازی باید در خصوص آموزش و پیش بینی آن جهت استقرار در مناطق اقدام ضروری به عمل آورد تا شاهد توانمندی و تعداد مورد نیاز نیرو در تمامی شرایط باشیم.
وی با اشاره به حوزه مالی و اداری و حوزه معاونت اجرایی و خدمات شهری اضافه کرد: یکسان سازی پرداخت حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری در مناطق 15 گانه که ظاهر طرح موقتی به نظر نمی آید و نارضایتی ها و بی عدالتی های مختلفی در پی داشته است و مبالغی توسط برخی مناطق به مرکز پرداخت می شود اما شهرداری مرکزی از پرداخت خودداری کرده و مشکلاتی برای کارگران به وجود آورده است.
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لزوم توجه ویژه شهرداری اصفهان به احقاق حقوق کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری و فضای سبز تصریح کرد: پیشنهاد می شود ضمن بررسی لازم در صورتی که این حق و حقوق کارگری توسط مناطق و با نظارت بهتر و دقیق تر از پیمانکار و اخذ تعهد لازم از آنها صورت پذیرد حقوق کارگری بهتر رعایت می شود.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه پیمانکاران عقد قرارداد باید توان پرداخت 2 ماه حقوق را داشته باشند، این مشکل از پرداخت روش بهتری جهت احقاق حق شخصی به وجود می آورد.
زندآور تاکید کرد: اکنون هم پیمانکاران قصور دارند هم شهرداری مرکزی و تضییع حقوق کارگران را شامل می شود و بهتر است مسئول هماهنگی امور مناطق در پرداخت حقوق کارگری نصب شود.
وی افزود: قبلاً حقوق و مزایای کارگران با گذشت 10 الی 20 روز پرداخت می شد اما اکنون تا 2 – 3 ماه هم معوق می شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.