گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/حق آبه های زاینده رود دین دولت به مردم است و باید به طور کامل ادا شود
کد محتوا : 27281
تعداد بازدید: 524
يکشنبه، 13 اسفند 1396
حق آبه های زاینده رود دین دولت به مردم است و باید به طور کامل ادا شود
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
حق آبه های زاینده رود دین دولت به مردم است و باید به طور کامل ادا شود
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حق آبه های زاینده رود دین دولت به مردم است و باید به طور کامل ادا شود و قابل حذف شدن از محاسبات نیست و از حقوق شرعی، قانونی و تاریخی مردم اصفهان است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در روزهای پایانی سال 96 قرار داریم به مجموعه شهرداری اصفهان تاکید می کنیم که با تلاش و کوشش شهر را برای سال جدید آماده کنند و مانند تمام کارها که ملت ایران براساس سنت دیرینه خود در شهرها و در منزل خود انجام می دهند، خانه تکانی، نظافت، بهسازی و بازسازی شهر را به صورت مطلوب انجام بدهند.
وی اضافه کرد: شهر اصفهان مقصد بسیاری از مسافرین نوروزی است که ایام تعطیلات خود را در این شهر سپری می کنند که امیدواریم آمادگی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در تمام دستگاه های مربوطه وجود داشته باشد و به ویژه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز که بر روی تمام مراکز اقامتی نظارت می کند تا این مراکز به صورت مطلوبی پذیرای مسافران نوروزی باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امیدواریم تمام مسئولان در راستای رعایت شرایط مناسب در بازارهای شهر اصفهان تلاش های لازم را انجام بدهند و عملکرد آنها به صورتی باشد که مردم برای تامین نیازمندی های خود اعم از انواع خوراکیجات و پوشاک با مشکل مواجه نشوند.
وی به آغاز روز و هفته درختکاری در هفته جاری اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به کاهش منابع آب و محدودیت در توسعه فضای سبز ایجاد شده برای اصفهان، عزیزان در شهرداری تلاش می کنند در این هفته ضمن برگزاری و انجام کار درختکاری بحثی را در راستای نگهداری فضای سبز دنبال کنند و  با توجه به کاهش بارندگی امسال امیدواریم در روزهای پایانی سال و در بهار آینده شاهد بارندگی خوب در استان و در شهر اصفهان باشیم که این محدودیت ها برطرف شود.
معین با تاکید بر اینکه حق آبه های زاینده رود دین دولت به مردم است و باید به طور کامل ادا شود و قابل حذف شدن از محاسبات نیست و از حقوق شرعی، قانونی و تاریخی مردم اصفهان است، بیان کرد: در راستای مباحثی که گاها در راستای مدیریت مصرف آب مطرح می کنند، باید گفت که ابتدا باید حق آبه شرعی و قانونی مردم را تامین کنید و به آنها تحویل بدهید و سپس بحث مدیریت مصرف آب را مطرح کنید و مصرف کردن این حق آبه ها در جای دیگر و برای مصارف دیگر مفهومی ندارد و براساس فتاوای بسیاری از مراجع مصرف کردن این حق آبه ها در جای دیگر خلاف شرع است.
وی افزود: مدیریت مصرف آب باید به صورتی باشد که ابتدا حق آبه های مردم را به آنها تحویل بدهید و سپس آنها را در راستای چگونگی مصرف بهینه آب راهنمایی کنید و با توجه به اینکه تمام مسئولان و رئیس جمهور مکررا این مطلب را عنوان کرده اند که زاینده رود باید احیاء شود امیدواریم مسئولان مربوطه این موضوع را همیشه مدنظر داشته و از آن عدول نکنند و امیدواریم در این زمینه نیز شاهد یک حرکت انقلابی برای تامین آب باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در راستای راه اندازی تونل سوم کوهرنگ که به سرعت در حال انجام کار هستند و هنوز مصرفی برای آن تعریف نشده است و امیدواریم این تونل سوم را برای جای دیگری اختصاص ندهند و این بدهی مجموعه دولت به استان اصفهان است و آب تونل سوم نباید برای مصارف دیگر اختصاص داده شود.
وی با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری در هفته آینده اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره)و برخی از موسسات خیریه و برخی از گروه های مردمی و خیریه ها در راستای کمک به تقسیم تسهیلات و امکانات خود با مردم نیازمند هستند و برای شب عید تلاش می کنند تا تمام مردم کشور و استان در شب عید دغدغه این مشکلات را نداشته باشند که امیدواریم تمام مجموعه مدیریت شهری در این زمینه همراهی های لازم را داشته باشند و هر نوع کمکی را به کمیته امداد و سایر خیران در این زمینه داشته باشند و از هر گونه همراهی در این زمینه دریغ نکنند.
معین با ضمن خیر مقدم به آقای طهرانی معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان اضافه کرد: آقای طهرانی امروز با توجه به قبول مسئولیت به عنوان معاون مالی و اقتصادی و به عنوان نماینده شهردار اصفهان در جلسه علنی شورای شهر حضور دارند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.