گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/حضرت فاطمه (س) از نسل فردی است که خداوند درباره او فرموده است 《همه چیزها را برای تو و تورا برای خودم آفریدم》
کد محتوا : 27328
تعداد بازدید: 530
دوشنبه، 14 اسفند 1396
حضرت فاطمه (س) از نسل فردی است که خداوند درباره او فرموده است 《همه چیزها را برای تو و تورا برای خودم آفریدم》
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان:
حضرت فاطمه (س) از نسل فردی است که خداوند درباره او فرموده است 《همه چیزها را برای تو و تورا برای خودم آفریدم》
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حضرت فاطمه (س) از نسل فردی است که خداوند درباره او فرموده است 《همه چیزها را برای تو و تورا برای خودم آفریدم》و ایشان بهترین اسوه و راهبرد برای ما هستند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فریده روشن در نشست مشاورین امور بانوان دستگاه های اجرایی استان به مناسبت گرامیداشت مقام زن و روز مادر ضمن خیر مقدم خدمت تمام بانوان و میهمانان حاضر در جلسه و گرامیداشت مقام زن اظهار کرد: زنانی که خود را باور دارند، می دانند اگر تصمیم بگیرند قادر به انجام هر کاری هستند. 
وی اضافه کرد: زن دارای یک زیبایی درونی است و این زیبایی در توانایی و عزم راسخ یک زن در مسیرش بدون تسلیم شدن در برابر موانع جلوه گر می شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این جلسه آغاز ارتباط تنگاتنگ میان بانوان شورای اسلامی شهر،  استانداری و دستگاه های اجرایی استان است و در کل همه را از یک مجموعه می دانیم.
وی ادامه داد: برای اولین بار در اصفهان نسبت به انتخاب زن به عنوان شهردار، رئیس سازمان پارک ها و فضای سبز، معاون سازمان فاوا  و رئیس خبرگزاری ایمنا اقدام کردیم.
روشن با بیان اینکه همچنان به دنبال زنان توانمند هستیم تا از آنها در مناصب استفاده کنیم، تاکید کرد: زنان توانمند بسیاری از نظر علمی، دانش و توانمندی وجود دارد و بایستی اعتماد به نفس را در آنها تقویت کرد تادشاهد حضور بیشتر آنان در عرصه ها مدیریتی باشیم.
وی افزود: البته تاکنون شرایط جامعه نیز این فرصت را به زنان نداده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: زن و مرد یکسان آفریده شده اند و در جامعه زن و مرد یکسان هستند و باید ثابت کنیم که می توانیم از امکانات به صورت یکسان استفاده کنیم.
وی اظهار کرد: در مدیریت شهری بیش از ۷۰ درصد استفاده کنندگان از مجموعه های فرهنگی شهر زنان هستند و می توانیم سهم ۵۰ درصدی خود را بگیریم و برای رسیدن به یک شهر پایدار باید از تمام منابع استفاده کرد و نمی توان از ۵۰ درصد جامعه استفاده نکرد و به اهداف رسید.
روشن اضافه کرد: در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر  172 میلیارد تومان به بودجه فرهنگی اختصاص پیدا کرد که 6 میلیارد آن برای برنامه ها، 10 میلیارد برای مناطق، 5 میلیارد برای بخش زنان آسیب پذیر و همچنین بودجه هایی برای پردیس سپاهان شهر و باغ های بانوان و موارد  دیگر پیش بینی شده است.
وی با توجه به پیش رو بودن چهارشنبه سوری بیان کرد: فرهنگ سازی مؤثرترین راه پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری است،  جشن چهارشنبه سوری بنا به اعتقاد ما ایرانیان مظهر پاکیزگی، زندگی، سلامت و نشاط است اما همین جشن با آتش افروزی های مخرب و انفجار ترقه های خطرناک به یک رویداد پر مخاطره و دلهره آور تبدیل شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: حوادث های تلخ چهارشنبه آخرسال به سبب غفلت و عدم آگاهی نوجوانان و کودکانی رقم می خورد که برای لحظه ای شادی کاذب بدون در نظر گرفتن عواقب آن جان خود و سلامت دیگران را در بازار خطر به حراج می گذارند.
وی تاکید کرد: بهره گیری و هدایت احساسات و عواطف آحاد جامعه و سوق دادن آن به سوی برنامه ای سازنده فرهنگی و اجتماعی و فرهنگ سازی می تواند از بروز حوادث و رویدادهای اجتماعی ناگوار پیشگیری کند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.