گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/لزوم استفاده از توان تمام افراد جامعه در راستای اعتلای دین اسلام و اعتلای انقلاب اسلامی
کد محتوا : 27329
تعداد بازدید: 549
سه‌شنبه، 15 اسفند 1396
لزوم استفاده از توان تمام افراد جامعه در راستای اعتلای دین اسلام و اعتلای انقلاب اسلامی
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
لزوم استفاده از توان تمام افراد جامعه در راستای اعتلای دین اسلام و اعتلای انقلاب اسلامی
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: استفاده از توان تمام افراد جامعه در راستای اعتلای دین اسلام و اعتلای انقلاب اسلامی امری لازم و ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در نشست مشاورین امور بانوان دستگاه های اجرایی استان به مناسبت گرامیداشت مقام زن و روز مادر ضمن تبریک ولادت باسعادت بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه (س) و روز زن، اظهار کرد: امیدواریم خداوند به همه ما این توفیق را بدهد که پیروی حضرت زهرای مرضیه (س) باشیم.
وی با اشاره به اینکه خداوند در ابتدای خلقت تمام موجودات را از دو جنس نر و ماده و انسان ها را از دو جنس زن و مرد آفریده است که هیچ یک بر دیگری برتری ندارد، اضافه کرد: به دلیل آنچه که در خلقت انسان ها وجود دارد، به صورت طبیعی مردها از نیرو، توان و انرژی بیشتری برخوردار هستند و این امر سبب شده که بخش زیادی از فرصت ها و امکانات جامعه در اختیار آنها قرار بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: خداوند متعال هر چند وقت یکبار آیه ای را می آورند که انسان ها بدانند که تمام نوع بشر از جنس مرد و زن در خلقت و آفرینش مساوی هستند و اوج این موضوع را قبل از ظهور حضرت عیسی مسیح (ع) مشاهده می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه نیمه غیرقابل انکار جامعه هستند و آنها باید بتوانند راه خود را طی کنند و جایگاه و نقش غیرقابل انکار خود را در جامعه ثابت کنند، ادامه داد: جایگاه زنان در جامعه اسلامی روشن است و وضعیت فعلی ما در جامعه با چنین سابقه روشنی که از شیوه رفتار پیامبر اسلام (ص) با دخترشان برای ما به یادگار باقی مانده است، نوعی ظلم به سنت پیامبر اسلام (ص) و دین اسلام است که این امر بیانگر فاصله گرفتن از تعالیم روشن ائمه اطهار (ع)است.
معین تاکید کرد: در دین مبین اسلام نیز حمایت‌های اقتصادی حضرت خدیجه (س) نقش موثری در ترویج دین اسلام داشته و در جامعه قبیله‌ای و سنتی صدر اسلام، حضرت خدیجه (س) همیشه از پیامبر اسلام (ص) پشتیبانی و حمایت های همه جانبه داشته اند.
وی با تاکید بر اینکه سنت پیامبر اسلام (ص) در حوزه رفتار با زنان و جایگاه آنها هر نوع استنباط‌های بی مورد را رد می‌کند و ما داری یک ریشه و سابقه روشنی هستیم که هر نوع تشویش، نگرانی و استنباط های بی مورد را رد می کند، افزود: سنت پیامبر (ص) و شخصیت حضرت زهرا (س) روشن و شفاف است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) حجت خداوند بر ما است، گفت: ما باید به سنت پیامبر اکرم (ص) باز گردیم.
وی با اشاره به رشد سریع جوامع در عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات تاکید کرد: در این دوران باید بازنگری جدی در شیوه رفتار با بانوان را انجام بدهیم و از پیرایه هایی که به دین اسلام بسته شده فاصله گرفت تا بتوان از توان و ظرفیت نیمی از جمعیت جامعه به نحو مطلوب استفاده کرد.
معین با بیان اینکه باید تلاش کنیم و تمام راه ها را برای رشد، پیشرفت و تعالی اقشار مختلف جامعه باز کنیم، افزود: استفاده از توان تمام افراد جامعه در راستای اعتلای دین اسلام و اعتلای انقلاب اسلامی امری لازم و ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه بانوان دارای فکر و توانی هستند که می توانند از توان و ظرفیت خود برای رشد و پیشرفت جامعه استفاده کنند، گفت: خداوند متعال عادل است و عدل از صفات ذاتی خداوند بوده و عدل الهی در هر شرایطی باید در نظر گرفته شود و در جامعه باید عدل و مساوات بین تمام افراد اعم از زن و مرد رعایت شود.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه از عدالت خدا دور است که نیمی از جامعه محدود باشند، اظهار کرد: هر گونه تندروی برخلاف اعتقادات مردم، از حرکت سازنده جلوگیری کرده و حساسیت را در جامعه بر می انگیزد.
وی با بیان اینکه زنان جامعه باید افزایش سهم خود در جامعه را به صورت منطقی و دور از جنجال دنبال کنند که در این صورت برای زنان شرایط مطلوب تر می شود، اضافه کرد: اگر زنان دچار تندروی و احساسات شوند فرصت ها را از دست می دهند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.