گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/هرج و مرج در زیباسازی شهر اصفهان در سالهای گذشته
کد محتوا : 27467
تعداد بازدید: 520
يکشنبه، 20 اسفند 1396
هرج و مرج در زیباسازی شهر اصفهان در سالهای گذشته
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان تذکر داد:
هرج و مرج در زیباسازی شهر اصفهان در سالهای گذشته
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکر خود به شهردار اصفهان گفت: در سال های گذشته یک نوع هرج و مرج در زیباسازی شهر اصفهان مشاهده می شود و زیباسازی شهر اصفهان براساس هیچ نظام هماهنگی هنری و تخصصی تعریف نمیشود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری در بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بازدید خود از کارگاه سازمان زیباسازی و گفت‌وگو با مدیران این مجموعه اظهار کرد: متاسفانه این روزها و در این سالها شاهد اقداماتی به نام زیباسازی هستیم که در زیرگذرها، در بدنه برخی از معابر و نصب اِلمان هایی در شهر انجام می‌شود که به گفته مدیران سازمان زیباسازی هیچ هماهنگی با سازمان زیباسازی شهر اصفهان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه با وجود این موضوع که سازمانی برای زیباسازی در شهرداری اصفهان وجود دارد اما شهرداران مناطق و بعضا مدیران برخی از سازمان ها بدون هماهنگی، نمادها و طراحی هایی را در سطح شهر پیاده می کنند که بعضا پیمانکار به سازمان زیباسازی مراجعه کرده بود و شورای هنری در سازمان زیباسازی آن طرح را تصویب نکرده بود.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: روز گذشته تصویر مجسمه ای را شاهد بودیم که این طرح از پیمانکاری است که احتمالا به صورت انبوه آن را تولید می کند که هیچ گونه روح هنری در آن وجود ندارد و شاید مشابه این مجسمه را در یکصد شهر دیگر ایران نیز بتوان مشاهده کنید.
مقدری با بیان اینکه مدیران سازمان زیباسازی عنوان کردند زمانی که این طرح در سازمان وارد شده بود، آن را رد کردیم اما شهردار منطقه خود با پیمانکار قرارداد منعقد کرد، ادامه داد: این موضوع جرقه ای شد که طرحی را در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر تنظیم کنیم و از این گونه موازی کاری ها جلوگیری نماییم.
مقدری تاکید کرد: وضعیت به صورتی نباشد که منابع موجود در شهر برای چنین بی بند و باری هایی هزینه شود که نه تنها زیبایی به شهر اصفهان اضافه نمیکند، بلکه اتلاف منابع بیت المال را به دنبال دارد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.