گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/بستری جامعه و پایدار زمینه ساز آغاز تکمیل رینگ حفاظتی کلانشهر اصفهان در یک دوره زمانی محدود و مطلوب باشد
کد محتوا : 27469
تعداد بازدید: 528
يکشنبه، 20 اسفند 1396
بستری جامعه و پایدار زمینه ساز آغاز تکمیل رینگ حفاظتی کلانشهر اصفهان در یک دوره زمانی محدود و مطلوب باشد
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
بستری جامعه و پایدار زمینه ساز آغاز تکمیل رینگ حفاظتی کلانشهر اصفهان در یک دوره زمانی محدود و مطلوب باشد
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بستری جامعه و پایدار باید زمینه ساز آغاز تکمیل رینگ حفاظتی (چهارم) کلانشهر اصفهان در یک دوره زمانی محدود و مطلوب باشد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور در بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهر اصفهان که از دیرباز به عنوان یکی از مراکز مهم جمعیتی در ایران شناخته شده در سال های اخیر به خصوص پس از آغاز جنگ تحمیلی با افزایش جمعیت و رشد مهاجرت زیادی مواجه شده و ساکنین زیادی را در خود جای داده است، اظهار کرد: همچنین پیدایش شهرهای جدیدی چون شاهین شهر، فولادشهر و بهارستان در اطراف اصفهان به واسطه افزایش مهاجرت و نیز توسعه صنایع بزرگ و مهمی مانند ذوب آهن، فولاد مبارکه و سیمان اصفهان امروز را به یک کلان شهر بزرگ در مرکز کشور تبدیل کرده است.
وی با بیان اینکه بستری جامعه و پایدار باید زمینه ساز آغاز تکمیل رینگ حفاظتی کلانشهر اصفهان در یک دوره زمانی محدود و مطلوب باشد، اضافه کرد: رشد ترافیک در این کلان شهر در سال های اخیر به گونه ای بوده که موارد پیش بینی شده در طرح جامع مطالعه شده در سال 1366 شش سال زودتر از سال افق طرح (1385) یعنی در سال 1379 به وقوع پیوسته است.
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این مطلب نشان دهنده رشد سریع و بیش از حد انتظار در اصفهان بوده و لزوم پیش بینی و توسعه هر چه سریعتر زیربناهای حمل و نقل را در این کلان شهر نشان می دهد و احداث رینگ حفاظتی در پیرامون اصفهان یکی از طرح هایی است که در جهت رفع مشکلات موجود و جلوگیری از پیشرفت آن در کلان شهر اصفهان مورد نظر قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه افزایش جمعیت و افزایش وسایط نقلیه درون شهری، افزایش ترافیک سراسری بین استانی با توجه به مرکزیت استان، توسعه رو به رشد صنعتی و کشاورزی منطقه و رشد صادرات و واردات و اشباع شدن ترافیک در برخی از خیابان های درون شهر نشان دهنده نیاز شهر به این موضوع است.
زندآور تاکید کرد: لازم به ذکر است مطالعات مرحله اول در سال 87 و مطالعات مرحله دوم در سال 88 و بازنگری طرح در سال 95 انجام پذیرفته است و با توجه به این موضوع تأمین اعتبارات ضروری، تأمین معوض ملکی و عبور از اراضی راه مشکلات اجرای این طرح است.
وی ادامه داد: در آستانه سال نو و عید سعید نوروز و پایان سال 1396قرار داریم و پیشاپیش ضمن تبریک سال نو و قدردانی از زحمات و تلاش های همه مدیران، مناطق، سازمانها، شرکتها و پرسنل خدوم و زحمت کش در بخش های مختلف خدماتی و به خصوص پرسنل شریف و سخت کوش در بخش فضای سبز و پارکباانان و نظافت و جمع آوری پسماند خشک و تر در سال نود و شش مواردی جهت پیش بینی در شروع سال جدید تقدیم می شود.
زندآور با بیان اینکه وجود و حضور گردشگران در شهر تاریخی اصفهان یکی از موارد بسیار مهم در تعطیلات نوروزی است و از همه اقدامات و تلاش های ستاد نوروزی شهرداری و معاونت فرهنگی قدردانی می شود، تاکید کرد: با توجه به اینکه رودخانه زاینده رود از نعمت جاری بودن آب محروم است باید جذابیت های دیگر شهر مورد توجه قرار بگیرد تا گردشگران جدای از بازدید از آثار تاریخی از دیگر امکانت تفریحی و گردشگری شهر و پارک ها خصوصاً پارک جنگلی ناژوان و پارک کوهستانی صفه استفاده کنند تا انگیزه بهتر و بیشتری جهت حضور به تعداد روزهای بیشتر در شهر داشته باشند چرا که وجود مسافرین نوروزی در شهر در رونق اقتصادی کسبه نقش بسزایی خواهد داشت.
وی افزود: اسکان مسافرین نوروزی در مدارس، پارک فدک و یا منازل استیجاری از موارد هزینه است که مسافران بیشتر رغبت دارند از این امکانات استفاده کنند که با توجه به این موضوع باید در جهت تدارک و امنیت لازم این اماکن دقت لازم بعمل آید تا بدون هیچ حادثه ای خانواده های مسافران گذران اوقات داشته باشند و از امکانات بهره مند شوند.
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای اسکان موقت مسافران در ایام تعطیلات نوروزی و ایام دیگر سال پیشنهاد می شود در باغ فدک سوئیت های کوچک با متراژ 50 تا 70 متری ساخته شود تا در طول سال مسافران عزیز بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری اسکان یابند.
وی با تاکید بر اینکه امنیت شهر در زمان تعطیلات نوروزی اهمیت بسزایی دارد، اظهار کرد:  ضمن تشکر از اقدامات و فعالیت های دستگاه های امنیتی و انتظامی امیدواریم با پیش بینی های لازم امنیت محلات مختلف را تامین تا شهروندانی که از اصفهان مسافرت می روند خیالشان از جانب اموال و منازلشان راحت باشد.
زندآور اضافه کرد: با توجه به اینکه در چند روز گذشته کشاورزان عزیز و زحمتکش شرق اصفهان برای احقاق حق خود تجمع و خواستار بحق حق آبه خود شده اند از استاندار که به این خواسته بحق کشاورزان اهمیت داده و در چند ماه گذشته که از حضورشان در استان طبق گزارشی که در صدا و سیما ارائه کردند فعالیت های بسیار خوب و ارزشمندی در قالب طرحی چند صفحه ای به تصویب هیئت دولت رسانده اند که با اجرای آن و استفاده بهینه از آب پساب اشتغال درست و اصولی 11 هزار نفر را تضمین کرده اند صمیمانه قدردانی و عاجزانه درخواست دارم به کشاورزان سختکوش به جهت عدم کشتشان حق قانونی آنها به صورت ریالی تا قبل از پایان سال پرداخت تا کشاورزان آبرومند در شروع سال جدید خجالت زن و فرزند خود را نداشته باشند.
وی در ادامه تصریح کرد: همچنین از خویشتنداری کشاورزان عزیز نیز قدردانی که با سعه صدر لازم شرایط مناسب را برای استاندار محترم و مردمی استان اصفهان را فراهم آورده تا با اقدامات پیش بینی شده در طرح مصوب سال آینده برای کشت پاییزه آب در رودخانه جاری شود و موجب خشنودیشان فراهم شود.
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان کشاورزان بدانند که مسئولین استان خصوصاً استاندار و رئیس جمهور تدبیر و امید تمام هم و غمشان تامین آب کشاورزی کشاورزان سخت کوش شرق اصفهان است و همه امکانات، اعتبار و لوازم کار تدارک دیده شده که این مهم تحقق یابد

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.