گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تشدید بحران آب در اصفهان/ برداشت آب در بالادست همچنان ادامه دارد
کد محتوا : 27881
تعداد بازدید: 1017
يکشنبه، 19 فروردين 1397
تشدید بحران آب در اصفهان/ برداشت آب در بالادست همچنان ادامه دارد
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تشدید بحران آب در اصفهان گفت:
تشدید بحران آب در اصفهان/ برداشت آب در بالادست همچنان ادامه دارد
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تشدید بحران آب در اصفهان گفت:در حالی که تامین آب شرب اصفهان با نگرانی جدی مواجه است، برداشت غیرمجاز آب در بالادست همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در بیست وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک سال نو و قدردانی ازمسئولان و دست اندرکاران ستاد نوروزی اصفهان اظهار کرد: برنامه ریزی های خوبی برای نوروز در اصفهان تعریف و اجرایی شد و با افزایش 20درصدیگردشگران نیز روبه رو بودیم اما آنچه ما در خصوص افزایش گردشگران انتظارداشتیم برآورده نشد و اصلی ترین دلیل این امر را جاری نبودن رودخانه زاینده رود می دانیم.

وی با بیان اینکه بارش های مختصر دو روز گذشته منجر به شادی شهروندان گردید، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که با توجه به شرایط موجودمیزان بارندگی های حوضه آبریز زاینده رود نسبت به یک دهه اخیر 53 درصدکاهش داشته است و در استان اصفهان با بحران جدی آب رو به رو هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان  با بیان اینکه در شرایط بحران آبی دراصفهان که حتی تامین آب شرب نیز در خطر است هنوز برداشت های غیر مجاز وبه قول رییس سازمان خفاظت محیط زیست سرقت آب را در بالادست شاهد هستیم، گفت: این وضعیت حیات اصلی شهر و تاریخ و فرهنگ اسلامی ما را تهدید میکند.

وی با بیان اینکه مصوبات 9 ماده ای شورای عالی آب در سطح ملی آنطور که باید پیگیری نشد، اضافه کرد: انتظار داریم که نمایندگان مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی و همچنین استاندار اصفهان اهتمام بیشتری نسبت بهپیگیری این مصوبه داشته باشند.

معین با تاکید بر اینکه برداشت های غیرمجاز در بالادست اقتصادی و علمی نیست، تصریح کرد: ضروری است که در شرایط بحرانی موجود جلوی برداشت های غیرقانونی گرفته شود و حق آبه های قانونی و شرعی که همه مراجع نیز آن راتایید کرده اند واگذار شود.

وی گفت:عدم اعمال مدیریت صحیح در حوضه آبریز زاینده رود دلیل اصلی شرایط بحران آب در اصفهان است. رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه رییس جمهور در دو سفر استانی به اصفهان تاکید بر ادامه حیات زاینده رود داشت، ادامه داد: همچنین مهم تر از آن تاکید رهبر معظم انقلاب در سخنرانی در جمع مردم اصفهان است که بر ادامه حیات زاینده رود تاکید داشتند و امیدواریم به این تاکیدات اهتمام ویژه صورت گیرد.

وی تاکید کرد: مردم اصفهان کمترین تنش را در سال های بعد از انقلاب داشتند و بیشترین پشتبانی را از جمهوری اسلامی ایران انجام دادند و پشتوانه اصلی و محکمی برای نظام بودند و امیدواریم شاهد تضعیف این پشتوانه نباشیم.

معین همچنین به بررسی تحقق شعار سال در نخستین جلسه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات این جلسه نظارت شورا بر روند مصرف تولیدات داخلی در شهرداری تشدید می یابد و همچنین با استفاده از ظرفیت رسانه های شهرداری نسبت به ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی اقدام می شود. وی با بیان اینکه در سال گذشته بیشترین زمان شورا و شهرداری اصفهان حول محور پرداخت بدهی ها و اتمام پروژه های نیمه تمام صرف شد،ادامه داد: علیرغم فشارهای موجود موفق به بهره برداری کامل خط یک مترو اصفهان شدیم که حاصل فعالیت سه شیفته کارکنان شهرداری اصفهان در بازه زمانی چهار ماهه بود که به باور شهردار اصفهان در این چهار ماه به اندازه چهار سال کار شد و این باور درستی است.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.