گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تولید باران مصنوعی مورد توجه قرار گیرد
کد محتوا : 27883
تعداد بازدید: 987
يکشنبه، 19 فروردين 1397
تولید باران مصنوعی مورد توجه قرار گیرد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:
تولید باران مصنوعی مورد توجه قرار گیرد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به بررسی راهکارهای تولید باران های مصنوعی در اصفهان، ضروری است که این طرح اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تشکر از استاندار اصفهان در خصوص پیگیری برای احیاء زاینده رود اظهار کرد: در خصوص حق آبه های جوی و تولید باران های مصنوعی با پیگیریهای بنده جلسه ای برای بررسی راهکارهای اجرائی شدن این پروژه در دفتر استاندار در حضور مشاورین ایشان تشکیل شد. در این زمینه خواهشمندم با توجه به اعلام نظر دکتر اکبری رییس سازمان برنامه ریزی و مدیریت مبنی بر اختصاص اعتبار در این زمینه، همه دستگاههای اجرائی مرتبط  به خصوص سازمان آب منطقه ای اصفهان،  سازمان هواشناسی، سازمان محیط زیست با محوریت استانداری تلاش کنند تا این خدمت نوین به منصه ظهور و بروز برسد.

وی با بیان اینکه شعار امسال با نامگذاری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حمایت از کالای ایرانی است، ادامه داد: شورای اسلامی اصفهان ضمن رعایت این شعار ملی در جهت ایجاد اشتغال بیشتر نیروهای بیکار در جامعه از دولت می خواهد که به صورت جدی از واردات همه کالاهایی که در کشور تولید می شود جلوگیری کرده و از سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور نیز خواهشمند است نسبت به توجیه مدیران صنایع تولیدی به منظورکاهش هزینه هاو بالا بودن بهره وری و در نهایت کاهش قیمت تمام شده کالا برای حمایت از مصرف کنندگان تمهیدات لازم را انجام دهد تا در این راستا کالاهای تولید داخل هم از جهت کیفیت و هم از جهت قیمت توان رقابت با کالاهای وارداتی را داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام اینکه روند اشتباهی در شهرداریها برای دور زدن قانون باب بوده و بعضی از مدیران قانون را به راحتی دور می زدند، گفت: یکی از موارد بارز آن در مناطق سه و ۹  شهرداری در حال انجام بود که البته دستگاههای نظارتی شهرداری در جریان قرار گرفتند لذا از شهردار اصفهان تقاضا دارم در اسرع وقت، مانع انجام این تخلف مشهود شده و از ان جلوگیری کنند.

وی افزود: در بررسی و تصویب بودجه مشخص شد هیچکدام از سازمانها و شرکتهای وابسته به شهرداری سوددهی ندارند یعنی هیچ منفعتی برای شهرداری و شهروندان نمی رسانند و دربر خی موارد نیز علت وجودی بعضی از شرکتها یا سازمانها مثل شرکت اتوبوسرانی به خاطر خدماتی است که ارائه می دهند.

شریعتی نیا تاکید کرد: این درحالی است که بعضی از سازمانها و شرکتها تاسیس شده است تا عده ای را استخدام کنیم و درآمد کسب کنند و آن سازمان و شرکت را اداره کنند اما آیا وجود سازمانها و شرکتهای شهرداری بدین منظوراست؟ بنابراین به شهردار اصفهان تذکر می دهم که سازمانها و شرکتهائی که اگر سود دهی برای شهرداری ندارد به جز سازمانها و شرکتها که مستقیما در راستای رفاه مردم هستند، بهتر است که نباشند و پیشنهادم این است که شورای اسلامی شهر اصفهان در بودجه سال ۹۷ به طور حتم به تعهدی که در مقابل مردم دارد برای اینگونه سازمان ها و شرکت ها، بودجه های را تصویب نکنند.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم خشکی زاینده رود مسافرین نوروزی اصفهان چشمگیر بوده و با توجه به اینکه هر ساله شهرداری اصفهان ستاد نوروزی برپا می کند بدین وسیله که با کمترین هزینه به نحو احسن و با نیکوترین وضعیت نسبت به سالهای قبل شهررا  برای مسافرین و شهروندان آماده کردند تشکر می کنم

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.