گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/اولویت بندی پرداخت دیون شهرداری مشخص شود
کد محتوا : 27884
تعداد بازدید: 850
يکشنبه، 19 فروردين 1397
اولویت بندی پرداخت دیون شهرداری مشخص شود
رییس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:
اولویت بندی پرداخت دیون شهرداری مشخص شود
رییس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در مورد دیون سررسید شده شهرداری و سازمان های زیر مجموعه آن شفافیتی صورت نگرفته و هنوز نمی دانیم اولویت پرداخت این دیون به چه شکلی صورت خواهد گرفت؟

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، نصیر ملت، پیش از ظهرامروز (یکشنبه) در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک سال نواظهار کرد: آرزوی سالی پربرکت وسرشار از اتفاقات بسیار خوب داشته و از همه دستگاه های اجرایی که در طول ایام نوروز به مسافران و همشهریان اصفهانی، خدمات مختلفی را ارائه کردند، کمال تقدیر و تشکر را دارم زیرا به صورت شبانه روزی حتی از آسایش و آرامش و خود نیز گذشتند تا میزبان خوبی برای مهمانان نورزی باشیم.

وی ادامه داد: افزایش میزان حضور گردشگر در شهر اصفهان زمانی برای این شهر موثر خواهد بود که منجر به افزایش درآمدها و سرانه های اقتصادی شهر باشد.

رییس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه افزایش درآمدهای شهری حاصل از حضور گردشگران باید در دستور کارمدیریت شهری قرار بگیرد، گفت: البته اتفاقاتی را در برخی از مجموعه های گردشگری نظیر صفه شاهد بودیم که علی رغم تذکرات قبلی مدیریت این مجموعه مبنی بر اصلاحات لازم درآن، این تذکرات چندان جدی گرفته نشد و متأسفانه منجر به اتفاقات ناخوشایندی شد که امیدواریم در آینده این تذکرات مورد توجه قرار گرفته و شاهد چنین مسائلی نباشیم.

وی افزود: در مورد دیون سررسید شده شهرداری و سازمان های زیر مجموعه آن شفافیتی صورت نگرفته و هنوز نمی دانیم اولویت پرداخت این دیون به چه شکلی صورت خواهد گرفت؟

ملت با بیان اینکه این ابهامات باعث می شود هرکسی درهرجایگاهی به خود اجازه دهد به تصمیم گیری های مدیریت شهری ورود پیدا کند، عنوان کرد: در این شرایط می توان گفت فاجعه ای در مدیریت شهری اصفهان به وقوع پیوسته است زیرا به عنوان مثال یک سازمان به دلایل مختلف همچون ضعف در مدیریت بدهکار است و سیاست هایی که در دوره های گذشته بر آن حاکم بوده به این مسائل دامن زده است.

وی اضافه کرد: اگرقرار باشد از اموال شهرداری در برخی موارد با توجیه اینکه  فلان سازمان بدهکار است بگذریم و سکوت کنیم، به طوری که مدیر یک سازمان برای فروش یک زمین تک روی کرده و اعلام کند، فلان فرد مانع فروش فلان قطعه زمین می شود به طور حتم منافع شهرداری به خطر افتاده است.

این عضو شورا تصریح کرد: نیاز است تدابیر لازم برای این موارد اتخاذ شود تا در سال جدید شاهد این نوع برخوردها و سیاست ها نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: هرکس در هرجایگاهی باید وظیفه خود را انجام داده و جوابگوی مسئولیت خود باشد زیرا اگر بناباشد به درستی شفاف سازی صورت بگیرد افراد بسیاری باید نسبت به عملکرد خود در ارتباط با اتفاقات گذشته و حال مدیریت شهری پاسخگو باشند که البته باید سازوکارهای مورد نیاز آن ایجاد شود.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.