گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/شفافیت‌سازی صورت گرفته در شورا کافی نیست
کد محتوا : 27886
تعداد بازدید: 941
يکشنبه، 19 فروردين 1397
شفافیت‌سازی صورت گرفته در شورا کافی نیست
عضوشورای اسلامی شهر اصفهان گفت:
شفافیت‌سازی صورت گرفته در شورا کافی نیست
عضوشورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تاکنون اقداماتی از جمله پخش زنده جلسات شورای اسلامی شهر اصفهان به منظور شفاف‌سازی انجام شده است که این اقدام خوب اما کافی نیست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مزروعی در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک نوروز و آرزوی تندرستی و شادی و پیروزی برای همگان اظهار کرد: یک نیمسال از  اعتماد امیدوارانه مردم به فهرست امید گذشت و برماست که با سازوکاری قابل اعتماد،روشن،بیطرف و بدون چاپلوسی بفهمیم که آیا  پویش و خیزش شش ماهه ما به آگاهی موکلین رسیده و به نظر ایشان مؤثر و پایبند به پیمان بوده ایم ؟ آیا هنوز به ما اعتماد و امید دارند یا خیر؟

وی با بیان اینکه یکی از مواعید ما به مردم شفافیت بوده است، واژه ای که همچون سایر واژگان محبوبی مانند عدالت و آزادی مورد تجاوز همه جانبه واقع شده است، تصریح کرد: عده ای از آن پرچم و پلکان ساخته اند و عده ای گُرز و چماق ! پرچم برای جذب هوادار و طی پلکان پیشرفت و گرز و چماق برای لکه دار کردن چهره رقیب یا رفیق! و این میان، باز مردم و حقوق ملت است که مرغ عزا و عروسی طرفین می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از خودمان شروع کنیم؛ پخش زنده جلسات علنی شورای اسلامی شهر گامی لازم در راستای شفافیت بود که برداشتیم اما کافی نبود.

وی ادامه داد: واقعیت اول این است که بنا بر روال مرسوم در ادوار پیشین تصمیمات بنیادین بنابر ملاحظات سیاسی و غیر سیاسی در جلسات کمیسیون تلفیق اتخاذ می شود که این ناقض شفافیت است، به نظر من پسندیده است که به نحوی نظیر حضور رسانه ها یا پخش زنده جلسات کمیسیون تلفیق و به حداقل رساندن مذاکرات غیرعلنی مردم را از نحوه و مبانی تصمیم گیری خود آگاه کنیم .

مزروعی با بیان اینکه واقعیت دوم این است که بازهم بنا بر روال مرسوم در ادوار پیشین در نحوه رأی گیری الکترونیکی در جلسات علنی،اصل بر غیر علنی و مخفی بودن رای هر نماینده است که این موضوع در تناقض آشکار با آیین نامه داخلی شورا و نقض شفافیت است، تصریح کرد: بایسته و شایسته است که با اصلاح و تکمیل سازوکار رأی‌گیری الکترونیکی و یا با رأی گیری با دست ، مردم بدانند که هر نماینده در برابر هر لایحه یا طرح و غیره و ذلک  چه موضعی اتخاذ کرده است و بدین ترتیب رأی گیری غیرعلنی را به موارد مجاز در قانون و آیین نامه محدود کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مشاهدات عینی من که حاصل پیاده‌روی روزانه در سطح شهر و در ایام نوروز است حاکی از این است که مجموعه شهرداری توانست اقدامات قابل قبولی برای مهیا کردن فضای نوروزی برای شهروندان اصفهانی و مسافران انجام دهد، افزود: از این رو باید مراتب سپاسگزاری خود را اعلام کنم لیکن بر کسی پوشیده نیست که شهروندان اصفهانی وآن بخش از ملت ایران که اصفهان را برای سفر انتخاب می‌کنند، سزاوار بسیار بیش اینها هستند.

 

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.