گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/معماری تمدن یک جامعه را نشان می دهد
کد محتوا : 32472
تعداد بازدید: 389
يکشنبه، 16 دی 1397
معماری تمدن یک جامعه را نشان می دهد
طغیانی:
معماری تمدن یک جامعه را نشان می دهد
رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه معماری تنها تجلی کالبدی فضا نیست بلکه تجلی فرهنگ،عشق، هنر و حقیقت جامعه است گفت: معماری تمدن یک جامعه را نشان می دهد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان و به نقل از ایمنا، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اصفهان امروز جمعه ۱۳ دی ماه در مراسم تجلیل از آثار محمود درویش که در محل موزه هنرهای معاصر برگزار شد گفت: محمود درویش معماری ارزشمند و فاخر است.

وی با اشاره به اینکه معماری تنها تجلی کالبدی فضا نیست بلکه تجلی فرهنگ،عشق، هنر و حقیقت جامعه است گفت: معماری تمدن یک جامعه را نشان می دهد بنابراین حقیقت یک جامعه را نمی توان انکار کرد البته ممکن است در برهه هایی که جامعه هم سو نیست کمرنگ و کم سو شود اما هرگز خاموش نمی شود.
طغیانی گفت: امروزه معماری رونق گذشته خود را از دست داده است و این به دلیل نبود چهره های فاخری همانند استاد درویش است.
رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای شهر اصفهان با بیان اینکه متاسفانه ساختمان سازی جایگزین معماری شده است گفت: امروز کسانی که معمار و هنرمند نیستند تصمیم گیرنده و عمل کننده هستند؛ این در حالیست که معماری همه فرهنگ یک جامعه است.
وی از مهندس درویش و همراهانش که با وجود همه ناملایمات ایستادند تشکر و ابراز امیدواری کرد قدر این مفاخر بیشتر دانسته شود تا در آینده نزدیک معماری به جایگاه اصیل خود برسد.
این عضو شورای شهر ادامه داد :امروز در ارکان مدیریتی کشور رشته معماری دچار غربت است و کمترین نقش را در تصمیم گیری مربوط به معماری دارد و این مسئله باید به وسیله معماران و جامعه حرفه ای آنان ترمیم شود.
وی از شهرداری اصفهان و موزه هنرهای معاصر تشکر کرد و افزود: از این مفاخر در راستای ارتقای سطح فرهنگ و دانش و شناخت مردم و آشتی آنان با معماری استفاده شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.