گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
کد محتوا : 33332
تعداد بازدید: 424
يکشنبه، 18 فروردين 1398
آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
خسروی:
آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان با اشاره به آرزوهایش در سال 98، گفت: در حوزه اقتصادی، می‌بایست اول صندوق سرمایه خطرپذیر اصفهان در سال ۹۸ تشکیل شود و حضور اصفهانی ها و پروژه های این شهر در بازار سرمایه بماند.
کوروش خسروی در نطق میان دستور هفتاد و دومین جلسه علنی شورا اظهار کرد: آرزو دارم که شهردار اصفهان همچون دو سال گذشته بر روابط بین الملل اهتمام بورزند و تجربه عمان و مسقط را بارها تکرار کنند و بهار امسال میلان و شیان را داریم. باید به صورت جدی به توسعه روابط بین الملل پرداخته شود.
 
وی افزود: در حوزه اقتصادی، می‌بایست اول صندوق سرمایه خطرپذیر اصفهان در سال ۹۸ تشکیل شود و حضور اصفهانی ها و پروژه های این شهر در بازار سرمایه بماند.
 
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان ادامه داد: امیدوارم سامانه «سیما» که سال گذشته رونمایی شد ابزار دست مدیران شهری شود.  امسال ۲۱۲ منزل مسکونی در سامانه "E reserving" رزرو شد و یک تراکنش ۳۰ میلیونی داشت که شروع خوبی به شمار می‌رود و امیدوارم از این دست کارها با نظارت هتل ها بهتر پیش رود.
 
خسروی تاکید کرد: انتظار داریم هم‌پیمایی به صورت پایلوت در شهر انجام شود. شهرستان مبارکه و شهرک علمی تحقیقاتی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم کارپولینگ را عملیاتی کنند.
 
وی گفت: امیدواریم مشکلات صنایع خلاق رفع و رجوع شود و نمایشگاه صنعت سینما برای دومین بار و با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود. در حوزه معاونت شهرسازی باید دو طرح مصوبه ۱۳۹۶ در خصوص خورشیدی کردن ساختمان‌ها و پروژه های محرک توسعه هم امسال عملیاتی شوند.
 
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان خاطرنشان کرد: به جای اینکه مهاجران در حاشیه شهر سکنی گزید باید بتوانیم با خرید محصولاتش نیاز به مهاجرت را کاهش دهیم تا بتواند در شهر خودش زندگی آبرومند داشته باشد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.