گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/باید در خصوص وضعیت فعلی سد زاینده رود تدبیر کنید
کد محتوا : 33333
تعداد بازدید: 504
يکشنبه، 18 فروردين 1398
باید در خصوص وضعیت فعلی سد زاینده رود تدبیر کنید
شریعتی نیا خطاب به مدیران کلان کشور؛
باید در خصوص وضعیت فعلی سد زاینده رود تدبیر کنید
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز 25 درصد از ظرفیت سد زاینده رود آب دارد، با این بارش باید سد زاینده رود سرریز می کرد وقتی در این سال پر بارش وضعیت سد زاینده رود چنین است باید در خصوص آن اندکی تدبیر کنیم.
پور محمد شریعتی نیا در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد:از همه مدیران شهری در خصوص همکاری در بحث ستاد سفرهای نوروزی تشکر می‌کنم و از حضور در مناطق سیل زده نیز مراتب قدردانی خود را اعلام می‌کنم.
 
وی افزود: امروز 25 درصد از ظرفیت سد زاینده رود آب دارد، با این بارش باید سد زاینده رود سرریز می کرد وقتی در این سال پر بارش وضعیت سد زاینده رود چنین است باید در خصوص آن اندکی تدبیر کنیم.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: چاه‌های با مجوز و بی مجوز، صدور مجوز برداشت مستقیم همه و همه بلایی است که وزارت نیرو بر مردم روا داشته است، کاش عقل و خرد داشتیم و کشور را سیستمی اداره می‌کردیم نه با سیاسی کاری، ای کاش رییس جمهور خودش را رییس جمهور همه کشور می دانست، ای کاش وزارت نیرو از حق آبه نداشته خود 43 هزار حلقه چاه مجوز نمی داد، ای کاش وزارت نیرو برای 17 هزار چاه غیر مجاز چاره اندیشی می کرد.
 
شریعتی نیا تصریح کرد: از سال 1349 به بعد وزارت نیرو یک میلیارد و 76 میلیون متر مکعب بر زاینده رود بارگزاری کرده است، یعنی یک میلیارد و 592 میلیون متر مکعب از کشاورزان، شهرداری اصفهان و محیط زیست به جاهای دیگر تخصیص داده است.
 
وی خطاب به مدیران کلان کشور خاطرنشان کرد: استاندار، رییس جمهور و مدیران، ای کاش امروز که سیل همه را هشیار کرده است و زمینه برای حمایت از کار کارشناسی آماده است، دستور می فرمودید یک کمیته حقیقات یاب تشکیل و اطلاعات و راه حل های کوتاه و دراز مدت ارائه می کرد.هیئت دولت هم به دور از هر گونه سیاسی کاری تصمیم می گرفتند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.