گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/امروز بسیاری از مشکلات شهروندان به عهده شوراها است
کد محتوا : 33463
تعداد بازدید: 726
يکشنبه، 25 فروردين 1398
امروز بسیاری از مشکلات شهروندان به عهده شوراها است
امروز بسیاری از مشکلات شهروندان به عهده شوراها است
استاندار اصفهان گفت: امروز بسیاری از مشکلات شهروندان به عهده شوراها است و ۸۷ درصد جمعیت استان شهرنشین است که بسیاری از مشکلات این افراد توسط شوراها حل می‌شود پس همدلی در چنین نهادی ضروری است و شورای اسلامی شهر اصفهان به عت گستردگی بالا انتظار بالاتری نیز از آن می‌رود.
 
عباس رضایی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: همدلی و تعامل و هماهنگی شورای شهر اصفهان و مدیریت شهری مثال زدنی است و حفظ این انسجام با نهادهای دیگر به خصوص استانداری را خواستارم.
 
وی افزود: ضرورت دیگری که وجود دارد این است که اعضای شورای شهر از حاشیه‌ها پرهیز کنند، امروز بعضاً از کاهی کوه می‌سازند و بعضاً فضای مجازی نیز به آن دامن می‌زنند.
 
استاندار اصفهان ادامه داد: امروز بسیاری از مشکلات شهروندان به عهده شوراها است و ۸۷ درصد جمعیت استان شهرنشین است که بسیاری از مشکلات این افراد توسط شوراها حل می‌شود پس همدلی در چنین نهادی ضروری است و شورای اسلامی شهر اصفهان به عت گستردگی بالا انتظار بالاتری نیز از آن می‌رود.
 
رضایی اضافه کرد: شهردار اصفهان از اولین کسانی است که به پلدختر سفر کرده ، استاندار لرستان به بنده گفت اصفهان در لرستان گل کاشت و باید مدیریت شهری اصفهان را تکریم کرد، عواملی که امروز در پلدختر و خوزستان در حال تلاش هستند از آنها تشکر می‌کنم. سیل یک پیام دیگری برای استان‌ها دارد و آن هم آمادگی است ما در یک روز سیل، طوفان، رانش زمین و برف داشته‌ایم. امروز علی‌رغم اینکه در پل دختر معین نیستیم اما نیروهای اصفهانی آنجا حضور دارند و عملیات می‌کنند. در اهواز دو منطقه سه و پنج شهرداری به اصفهان سپرده شده است.
 
وی تاکید کرد: پیام سیل این است که آیا اطمینان داریم که چنین واقعه‌ای سراغ ما نمی‌آید، ساختمان پلاسکو را فراموش نکنیم، پلاسکوهای زیادی در چهارباغ اصفهان و فولادشهر وجود دارد باید حواسمان جمع باشد. باید فضا را برای اصفهان فراهم و استانداردها را رعایت کنیم و نظام مهندسی را جدی بگیرید.
استاندار اصفهان تاکید کرد: صدا و سیما در آموزش سیل و اقدامات آموزشی نیازمند عملکرد بهتری است و باید با نهادهایی چون آتش نشانی و هلال احمر و... هماهنگی شود تا این آموزش‌ها انجام و برای نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی باید قدم‌های جدی برداشته شود.
 
رضایی گفت: ما باید به بخش خصوصی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. ضروری است که شهرداری اصفهان با اتاق بازرگانی هماهنگی بیشتری داشته باشد و از شعار در این خصوص خارج شویم.
 
وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم یک جلسه ویژه در خصوص آب و مسائل آن داشته باشیم. ما از تعامل با استان‌های خوزستان، یزد، چهارمحال و بختیاری و ... استقبال می‌کنیم و حاضریم همه برای همفکری در اصفهان حضور یابند. ما باید در چنین جلساتی منافع یکدیگر را دریابیم.
 
استاندار اصفهان اظهار کرد: از مدیران شهری اصفهان می‌خواهم در خصوص ترافیک باز هم چاره‌اندیشی شود، استفاده از زیرگذرها می‌تواند کمک کننده باشد، درخواست‌های به روز شهروندان با توجه به بالا رفتن سن جامعه باید در دستور کار باشد.
 
رضایی ادامه داد: خطوط دو و سه مترو اصفهان باید سریعتر تکمیل شود. قطارهای اصفهان-شاهین شهر، اصفهان فولادشهر و اصفهان-بهارستان سریعتر تکمیل شود و می تواند موجب آرامش خاطر شهروندان شود.
وی افزود: در خصوص روابط بین الملل از شهرداری تشکر می‌کنیم و همه شهرها مهم استان باید در زمینه این روابط دست به کار شوند.یکی از دغدغه‌های اصلی صرفه‌جویی در همه قسمت‌ها است. از اینکه برنامه‌های هفته اصفهان لغو و مبالغ آن به شهرهای سیل زده داده شد استقبال می‌کنیم و این همان مهربانی است.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: ۳۶ درصد تونل کوهرنگ پس از حضور من تکمیل شده است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.