گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است
کد محتوا : 33827
تعداد بازدید: 279
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398
هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است
شریعتی نیا:
هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ای کاش تصمیم گیران و تصمیم سازان ملی نگاهشان به آموزش و پرورش عوض شود و بدانند هر هزینه ای در آموزش و پرورش می شود موثر ترین سرمایه گذاری است.
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان پور محمد شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ضمن تبریک ایام بزرگداشت مقام معلم لازم می دانم در کنار مدیران آموزش و پرورش اصفهان قرار بگیریم و مشکلات آموزش و پرورش را در اینجا گوشزد کنیم.
 
وی افزود: آموزش و پرورش اصفهان از نظر نیروی انسانی حدود 15 هزار نیروی انسانی کسری دارد و اط نظر فضای فیزیکی 50 درصد فرسوده و مستهلک است و 25 درصد غیر قابل استفاده است.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: آموزش و پرورش استان مجوز جذب نیرو ندارد ، حقوق حق التدریس و نیروهای خدماتی پرداخت نمی شود و امیدی به استخدام ندارد. متاسفانه نگاهمان به آموزش و پرورش هزینه ای است و این بلای جان نظام و مملکت است.
 
شریعتی نیا اظهار کرد: ای کاش تصمیم گیران و تصمیم سازان ملی نگاهشان به آموزش و پرورش عوض شود و بدانند هر هزینه ای در آموزش و پرورش می شود موثر ترین سرمایه گذاری است و تا این دید و نگاهمان نباشد نمی توانیم ادعا کنیم که برای آموزش و پرورش  ارزش قائلیم.
 
وی تاکید کرد: صادقانه عرض کنم بر اساس گزارشات و مشاهدات و بازدید های نوبه ایی استان اصفهان و خاصه شهرستان اصفهان از نظر فضای فیزیکی جز محرومترین نقاط کشور است و این واقعیت تلخ را آمار و اطلاعات به ما نشان می دهد.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: یادآور می شوم در قانون اساسی ما آموزش و پرورش عمومی و رایگان دیده شده است ،آیا واقعا درحال حاضر این اجرایی می شود؟

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.