گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/متاسفانه دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده حق مدیریت‌های شهری را نادیده گرفته است
کد محتوا : 33828
تعداد بازدید: 287
يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398
متاسفانه دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده حق مدیریت‌های شهری را نادیده گرفته است
زندآور:
متاسفانه دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده حق مدیریت‌های شهری را نادیده گرفته است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: متاسفانه در ماده 50 لایحه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، دولت حق شوراهای اسلامی شهر و روستا در وضع مالیات محلی یا همان عوارض را با حذف تبصره یک قانون فعلی، در اصلاحیه پیشنهادی خود به کلی نادیده گرفته است.
زندآور:
متاسفانه دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده حق مدیریت‌های شهری را نادیده گرفته است
 
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: متاسفانه در ماده 50 لایحه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، دولت حق شوراهای اسلامی شهر و روستا در وضع مالیات محلی یا همان عوارض را با حذف تبصره یک قانون فعلی، در اصلاحیه پیشنهادی خود به کلی نادیده گرفته است. 
 
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید ‌آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.
 
وی افزود: با هدف تقویت و گسترش فضای پرنشاط و معنوی شهر و با بهره گیری از توان و امکانات بخش های مختلف شهرداری اصفهان انتظار می رود ویژه برنامه هایی را در جهت بهره مندی هر چه بیشتر شهروندان از فضای معنوی و ظرفیت های فرهنگی عظیم ماه مبارک رمضان با سه رویکرد ایام ماه مبارک، لیالی قدر و عید فطر طراحی و برنامه ریزی شود.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: برنامه های فرهنگی، فعالیت‌های خدماتی و حمل و نقلی ویژه ای را به منظور رفاه حال شهروندان روزه دار در این ماه پر برکت در دستور کار قرار داده و با هماهنگی تمامی بخش‌های مرتبط همچون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سازمان زیباسازی، مرکز فعالیت‌های دینی و مناطق برنامه های مختلفی را در سطح شهر اجرا و فضاسازی معنوی شهر و محلات، نورپردازی و تبلیغات فرهنگی با نگاه خاصی در این ماه ضیافت نورانی انجام گیرد.
 
 
زندآور گفت: در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده که بنا به دستور اخیر رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، متاسفانه در ماده 50 لایحه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، دولت حق شوراهای اسلامی شهر و روستا در وضع مالیات محلی یا همان عوارض را با حذف تبصره یک قانون فعلی، در اصلاحیه پیشنهادی خود به کلی نادیده گرفته است. 
 
وی تاکید کرد: این لایحه منجی برنامه ها و وعده های شهرداری مبنی بر تامین مالی پایدار و بدون اتکا به شهر فروشی در اداره شهرداری ها خواهد بود و زمینه ساز حذف منابع مالی پایدار شهرداری ها که بر اساس مصوبات عوارضی شوراها  وصول شده، خواهد شد. 
 
وی با اشاره به اینکه در صورت تصویب این قانون«کارآیی»، «پایداری» و «خودکفایی» مالیه شهری را بی معنا کرده و شهرداری‌های کشور را در معرض کسری بودجه جدی و ورشکستگی قرار می دهد، ادامه داد: این بدان معناست که شهرداری ها باید از تحقق میلیاردها تومان درآمد پایدار پیش بینی شده از محل مالیاتِ بر ارزش افزوده چشم پوشی کنند و منتظر تصمیم‌گیری شورای مذکور برای آن مبلغ باشند.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: این یعنی کسری شدید بودجه و کاهش نقدینگی شهرداری‌ها و عقبگرد از تحقق منابع پایدار درآمدی. مالیات بر ارزش افزوده فی‌النفسه باید برای محرومیت زدایی و توسعه و عمران شهری و روستایی هزینه گردد، از آنجا که شهرداری‌ها نزدیک‌ترین واحد ارائه‌دهنده خدمات عمومی به مردم هستند تصویب این قانون مستقیماً و بی‌واسطه بر زندگی روزمره مردم تاثیر خواهد داشت و در واقع این لایحه اگر تصویب شود، بحران مالی در اداره شهرداری‌ها، نگهداشت و توسعه شهرها را دامن خواهد زد 
 
زندآور گفت: سازمان تاکسیرانی اصفهان با نظارت و مدیریت بر بیش از ۲۲۰۰۰ خودرو به طور مستقیم با معیشت یکصد هزا نفر در ارتباط است و از یک رو توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی و از طرف دیگر توجه به مشکلات اقتصادی این قشر بسیار با اهمیت است.
 
وی ادامه داد: از شروع به کار شورای پنجم اسلامی شهر اصفهان توجه ویژه ای به موضوع افزایش سطح فرهنگی رانندگان محترم ناوگان تاکسیرانی شده است و هدف از آن تغییر نگاه از یک سیستم حمل و نقل ماشینی و تک بعدی به سفیران فرهنگی و فرهنگ سرا های متحرک،افزایش نشاط اجتماعی رانندگان و شهروندان،کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از ناوگان با استفاد از آموزش های مستمر،آموزش فرهنگ شهروندی به دانش آموزان در سرویس مدارس و... است.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برگزاری دوره آموزشی بانوی شاد جامعه برای ۵۰۰۰ نفر از رانندگان خانم سرویس مدارس برای اولین بار در قالب جشن و آموزش که باعث افزایش نشاط فردی و اجتماعی و افزایش مهارت های شاد زیستن آنان گردید.
 
زندآور خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ با اختصاص بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی از طرف شورای اسلامی شهر به موضوع آموزش رانندگان تاکسی در زمینه گردشگری به دنبال افزایش فرهنگ عمومی رانندگان تاکسی در سطح شهر و بهبود ارتباطات مسافرین و گردشگران با رانندگان تاکسی هستیم. همچنین با استفاده از بسته حمایتی که شامل لاستیک، روکش صندلی ومعافیت از پرداخت عوارض سالیانه برای ۷۶۰۰ خودرو است به حمایت از این رانندگان پرداخته ایم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.