گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/در تخصیص آب زاینده رود محیط زیست مظلوم واقع شده است
کد محتوا : 33918
تعداد بازدید: 610
يکشنبه، 29 ارديبهشت 1398
در تخصیص آب زاینده رود محیط زیست مظلوم واقع شده است
در تخصیص آب زاینده رود محیط زیست مظلوم واقع شده است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پیشنهاد می کنم یک کمیته حقیقت یاب ملی از هرجای کشور که صلاح می دانند تعیین و مشکلات حوزه را بررسی و پیشنهادات کارشناسی ارائه نمایند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحود شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: روز روابط عمومی را به هم عزیزان اصحاب رسانه و روابط عمومی خاصه حاضرین در جلسه تبریک و آرزوی توفیق روز افزون دارم.
وی افزود: در سهمیه بندی آب و حق آبه ها و تخصیص آب، متاسفانه محیط زیست مظلوم واقع می شود این در حالی است که ما همه مدیون محیطی هستیم که در آن زندگی می کنیم و باید پاس بداریم. 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به بارگزای  1976000000 متر مکعب در حوزه زاینده رود و تنها تامین 368000000 متر مکعب از دیگر سرشاخه ها و حوزه های آبریز دیگر تامین شده است یعنی 1592000000 متر مکعب کسری داریم و این باید به عنوان بدهی دولت به این حوزه به هر نحوی تامین شود تامین حق آبه های کشاورزان و محیط زیست تامین شود.
شریعتی نیا تصریح کرد: پیشنهاد می کنم یک کمیته حقیقت یاب ملی از هرجای کشور که صلاح می دانند تعیین و مشکلات حوزه را بررسی و پیشنهادات کارشناسی ارائه نمایند.
وی تاکید کرد: با توجه به خروج آب حدودا 500 متر مکعب از رودخانه گوکان پیشنهاد سد و تونل انتقال آب از این حوزه جز برنامه های مطالعاتی وزارت نیرو قرار گیرد.
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: نهایتا در مورد تفاهمنامه و توافقنامه تولید باران مصنوعی استدعا داریم به صورت جد موضوع پیگیری شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.