گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/شب‌های روشن، اقتصاد شهری اصفهان را بهبود می‌بخشد
کد محتوا : 34081
تعداد بازدید: 940
يکشنبه، 5 خرداد 1398
شب‌های روشن، اقتصاد شهری اصفهان را بهبود می‌بخشد
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان:
شب‌های روشن، اقتصاد شهری اصفهان را بهبود می‌بخشد
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اقتصاد شهر اصفهان باید با گردشگری شهری بهبود پیدا کند، گفت: ظرفیت هایی در شهر وجود دارد که در شب تعطیل می شوند درصورتی که این فعالیت ها، اشتغال آفرین هستند و می توانند به رشد و توسعه شهر کمک و شهر را در راستای دستیابی به درآمد پایدار قرار
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: در حال حاضر در شهری مثل اصفهان بسیاری از فضاهای جاذب گردشگری قابلیت استفاده در ساعات شبانه را دارند و حتی تفاوت قابل ملاحظه¬ سیما و منظر شبانه بسیاری از فضاها از منظر روزانه¬یآنها، خود به ایجاد جاذبه جدیدی منجر می شود و می¬تواند برای گردشگران قابل توجه باشد. همچنین پویایی سایر فضاهای شهری و در دسترس بودن امکانات و خدمات مختلف در ساعات شبانه می تواند برای بهبود و توسعه ی این نوع از گردشگری نیز مفید و مؤثر باشد. 
 
روشن با بیان اینکه طرح شب‌های اصفهان در ماه مبارک رمضان در حال اجرا است و اگر موفق باشد در تابستان 98 به صورت جدی‌تر دنبال خواهد شد، اضافه کرد: در شب‌های ماه مبارک رمضان مردم از ظرفیت‌های مساجد و برنامه های مذهبی شبانه استقبالی خوبی به عمل آورده‌اند که این نشان می‌دهد که بخشی از گردشگری شب گردشگری مذهبی است به خصوص مناطقی مثل تخت فولاد که ظرفیت بی نظیری برای این مهم دارد.
 
وی ادامه داد: در تابستان دو رویداد مهم فرهنگی شهر جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و نمایشگاه صنعت سینما و هم¬چنین  افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی فرصت خوبی را برای گسترش برنامه های فرهنگی در ساعات شب فراهم می¬کند.
 
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان به موضوع مهم اقتصاد شهری اشاره کرد و گفت: ظرفیت هایی در شهر وجود دارد که در شب تعطیل می شوند درصورتی که این فعالیت ها، اشتغال آفرین هستند و می توانند به رشد و توسعه شهر کمک و شهر را در راستای دستیابی به درآمد پایدار قرار دهند.
 
 
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: گردشگری شبانه با تحرک و تحول در زندگی شبانه، می تواند بازتولید اجتماعی بیشتر و وسیع تری با خود به همراه داشته باشد. چنین بازتولیدها و تنوعی به کنجکاوی ها و خواست‌های طیف وسیعی از انسان ها پاسخ داده و بدین ترتیب در آنها تعلق خاطر و وابستگی عاطفی به وجود می آورد.
 
روشن با اشاره به اینکه در راستای طرح اصفهان 2020 در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: گردشگری شبانه در مقایسه با سایر بخش های گردشگری کمتر توسعه پیدا کرده و نیاز است که برای خدمات دهی بیشتر به مردم، به ویژه به کسانی است که در طول روز به دلیل اشتغال به کار یا شلوغی روز نمی توانند بازدید یا گردش داشته باشند این نوع از گردشگری مورد توجه بیشتری قرار گیرد. البته باید ملزوماتی نظیر خدمات، امنیت و دسترسی را برای توسعه گردشگری شبانه در نظر بگیریم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.