گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/به حقوق افراد توجه کنید
کد محتوا : 34084
تعداد بازدید: 435
يکشنبه، 5 خرداد 1398
به حقوق افراد توجه کنید
رییس کمیسیون شهرسازی، عمران و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان:
به حقوق افراد توجه کنید
رییس کمیسیون شهرسازی، عمران و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز یکی از مهم ترین چالش‌هایی که مدیریت شهری در ایران به ویژه در کلان‌شهرها با آن رو برو هستیم. توجه به حقوق افراد و رعایت آن یکی از مواردی است که در دین مبین اسلام همواره برآن تاکید گردیده است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان شیرین طغیانی در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران و همچنین بهره از فضیلتهای شب های قدر و همچنین عرض تسلین به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت امیر المومنین (ع) دارم.
 
وی افزود: امروز یکی از مهم ترین چالش‌هایی که مدیریت شهری در ایران به ویژه در کلان‌شهرها با آن رو برو هستیم. توجه به حقوق افراد و رعایت آن یکی از مواردی است که در دین مبین اسلام همواره  برآن تاکید گردیده است. شاید بارها تجربه کرده باشید به دلیل چیدن اجناس در داخل پیاده رو مجبور باشید که از فضای خیابان عبور کنید که این اختلاط موجب ایجاد احتمال تصادف می شود و اعتراض به مغازه داران و کسانی که موجب سد معبر شده اند نیز نتیجه ای در پی نداشت.
 
رییس کمیسیون شهرسازی، عمران و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مدیریت شهری که برای برخورد با تخلفات ساختمانی ساز و کار کمیسیون ماده 10 در پیش می گیرد و رفع مسئله مهم سد معبر چه راهکارهایی را اندیشیده است؟ علت تبعیض در نحو برخورد با انواع گوناگون این نوع تخلفات در مناطق  گانه چیست؟
 
طغیانی تصریح کرد: تجاوز به حریم پیاده رو ها توسط بعضی از کسبه تنها یکی از انواع سد معبر بوده و این تخلف به شکل های دیگری از جمله وانت های بار دوره گرد و ثابت، دست فروشی،برپایی چادر در پارکها،نصب پلاکارد بدون مجوز و یا پارچه نوشته‌ها به صورت افقی در سطح معابر و پیاده‌روها، توقف با پارک وسایل نقلیه در مکان نامناسب در کوچه، خیابان و معابر، ریختن مصالح و نخاله‌های ساختمانی و آهن آلات هنگام تعمیرات و یا ساخت و ساز در مسیر ....بروز پیدا می کند.
  
وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان می‌تواند به استناد مفاد تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها با سد معبر برخورد کند، خاطرنشان کرد: شهرداری باید با اجرای سیاست‌های بازدارنده نسبت به رفع این تخلفات و برخورد با خاطیان اقدام کند. ضروری است شهرداری با تعامل با دیگر دستگاه‌های مربوطه در راستای کاهش تخلفات آشکار سد معبر اقدام کند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.