گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/عادالانه قضاوت و بذر ناامیدی نپاشید
کد محتوا : 34085
تعداد بازدید: 458
يکشنبه، 5 خرداد 1398
عادالانه قضاوت و بذر ناامیدی نپاشید
رییس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان:
عادالانه قضاوت و بذر ناامیدی نپاشید
انتقاد رییس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با انتقاد به صدا و سیما، گفت: بخشی از سرمایه اجتماعی به دلیل خشکی زاینده رود و اتفاقات حوزه اقتصادی کم شده باشد اما دلیل بر افسرده بودن مردم اصفهان نیست چرا که این امر در سراسر کشور وجود دارد و منطقه‌ای نیست.
به گزارش اداره ارتباطات و امور روابط بین الملل شورای اسلامی شهر کوروش محمدی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ما مشکلات را کتمان نمی‌کنیم، اما نباید تنها فقط بذر ناامیدی را در شهر بپاشیم چرا که حاصل آن فرزندان همه ما را تهدید می‌کند، باید برای رفع مشکلات تلاش کنیم اما نباید ناعادلانه قضاوت کرد.
 
وی افزود: چندی پیش رسانه ملی گزارشی مبنی بر آشفتگی فرهنگی در شهر اصفهان پخش کرد که این گزارش غیر منصفانه بود. باید توجه داشت که شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم فعالیت‌های زیادی را در حوزه فرهنگی انجام داده که منجر به افزایش رضایت شهروندان نیز بوده است، از این رو رسانه ملی که از هزینه بیت‌المال استفاده می‌کند باید قضاوت عادلانه داشته باشد.
 
 
محمدی با اشاره به اینکه بخشی از سرمایه اجتماعی به دلیل خشکی زاینده رود و اتفاقات حوزه اقتصادی کم شده باشد اما دلیل بر افسرده بودن مردم اصفهان نیست چرا که این امر در سراسر کشور وجود دارد و منطقه‌ای نیست، تصریح کرد: ضریب امید به زندگی در اصفهان بر اساس مطالعاتی که دو ماه پیش به پایان رسیده است، ۳.۵ برابر مدت مشابه پنج سال اخیر است شورای شهر اصفهان در دوره پنجم برنامه‌ریزی‌هایی را داشته که منجر به افزایش نشاط اجتماعی شده است.
 
 
وی اضافه کرد: سند گردشگری ۲۰۲۰ که تحولات زیادی در حوزه گردشگری ایجاد می‌کند از جمله اقدامات در این زمینه است. آغاز عملیات بهره برداری از خط دو مترو، آغاز عملیات رینگ چهارم حفاظتی شهر اصفهان از دیگر اقدامات برای ایجاد نشاط و امید در جامعه است. نخستین نمایشگاه مستقل ساختمان اصفهان در بغداد را از دیگر اقدامات ویژه شورای شهر در دوره پنجم است و این امر عزم شرکت نمایشگاه‌های اصفهان برای جهانی شدن را نشان می‌دهد.
 
 
رییس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: برنامه‌هایی با محوریت خانواده و زنان برای تقویت بنیان خانواده و اصلاح سبک زندگی از دیگر اقدامات انجام شده در دوره پنجم شورای شهر اصفهان است. راه‌اندازی سینما در منطقه ۱۵ و ایجاد پردیس سینمایی در منطقه شش شهرداری اصفهان از دیگر اقدامات صورت گرفته است. توسعه فضاهای سبز، فضاهای اجتماعی و ورزشی را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای افزایش نشاط در جامعه بوده و برگزاری مسابقات جام مولای عرشیان، بانوی قدسیان طی دو سال اخیر و ارتباط گرفتن با شهروندان در قالب ۳۵ رشته ورزشی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
 
 
محمدی اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز جامع آموزش و توانمندسازی آسیب‌های اجتماعی از اقدامات در دستور کار مدیریت شهری اصفهان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است که این پروژه تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد. همچنین چهار مرکز تسهیل‌گری و توسعه محلی در نقاط حاشیه‌ای را از دیگر اقدامات مدیریت شهری اصفهان در دوره پنجم شورای شهر بوده که پیمانکاران این مراکز تعیین شده و در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شوند که با این اقدام شاهد ارتقای سطح زندگی در مناطق حاشیه‌ای و ایجاد پیوند بین مناطق محروم و برخوردار خواهیم بود.
 
 
وی خاطرنشان کرد: مناسب سازی وسایل حمل و نقل عمومی و برخی معابر شهر اصفهان برای تردد معلولان را نیز از دیگر اقدامات مدیریت شهری در دوره پنجم بوده و این روند همچنان با سرعت و جدیت در حال پیگیری و اجرا شدن است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.