گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/همه نهادها برای تقویت شوراها دست در دست هم دهند
کد محتوا : 34362
تعداد بازدید: 413
يکشنبه، 2 تير 1398
همه نهادها برای تقویت شوراها دست در دست هم دهند
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
همه نهادها برای تقویت شوراها دست در دست هم دهند
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداران و مدیران شهری سعی کنند در جهت روانسازی امور مردم تلاش و برای بهبود روند سطح تعاملات خود را با اعضای شورا افزایش دهند، از سوی دیگر اعضای شوراها باید رفتار و گفتار خود را به گونه ای تنظیم کنند که موجب افزایش و ارتقا جایگاه فعلی شوراها شود.
 
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: با توجه به نقش بسیار برجسته شوراهای اسلامی شهر و روستا در در حل مشکلات مردم و پیشبرد امور لازم است در جهت تقویت این نهاد مردمی و برجسته کردن ماموریت‌های آن همه نهادها دست به دست یکدیگر بدهند.
 
وی افزود: اهتمام دولت هفتم در برگزاری اولین دوره انتخابات شوراها و سپردن بخشی از موضوعات کشور به مردم را باید ارج بنهیم و انتظار داریم دولت فعلی و دولت‌های آینده در جهت تحقق وظایف شوراهای اسلامی سازوکارهای لازم را در نظر بگیرند. 
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز باید در جهت افزایش اختیارات شوراها تلاش و نسبت به بررسی وضعیت فعلی آن طبق آنچه در قانون اساسی کشور آمده است اقدام کنند. از سوی دیگر استانداران و فرمانداران برای برجسته کردن نقش شوراها باید فضاهای متعددی ایجاد تا شرایط مطلوب برای شوراهای شهر ایجاد شود.
 
نصر اصفهانی تصریح کرد: فرمانداران نیز باید در انطباق مصوبات شوراها با قوانین بالادستی نهایت همکاری را مبذول نمایند و در جهت تسریع امرو شهر و مردم تلاش کنند و از هرگونه سختگیری بپرهیزند. 
 
وی اضافه کرد: صدا و سیما باید در جهت انعکاس فعالیت‌های شوراها بیش از پیش باشد و باید جلسات و برنامه‌های شورای شهر با هدف اطلاع رسانی بیشتر به مردم و تحکیم ارتباط بین مردم و نمایندگانشان پوشش حداکثری داده و از هرگونه اقدام منجر به تضعیف شوراها دوری کنند همچنین نمایندگان رسانه‌ها نیز باید همین اهتمام را داشته باشند چراکه متاسفانه هنوز به درستی مردم اطلاعات کاملی از مسئولیت نمایندگان شوراهای خود ندارد.
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: شهرداران و مدیران شهری سعی کنند در جهت روانسازی امور مردم تلاش و برای بهبود روند سطح تعاملات خود را با اعضای شورا افزایش دهند، از سوی دیگر اعضای شوراها باید رفتار و گفتار خود را به گونه ای تنظیم کنند که موجب افزایش و ارتقا جایگاه فعلی شوراها شود.
 
نصر اصفهانی اظهار کرد: با توجه به آلودگی قابل توجه شهر اصفهان طی روزهای گذشته و سخت شدن تنفس برای مردم طرح جامع آلودگی هوای شهر اصفهان نیازمند بازنگری مجدد است و باید ارگان ها مجدد وظایف خود را مرور کنند. باید در خصوص آمار میزان آلودگی هوا درست و صادقانه عمل کنیم و از پنهانکاری در این زمینه دوری و باید وضعیت نگران کننده این آلودگی‌ها کاملا برای جامعه روشن شود.
 
وی گفت: باید اطلاع رسانی شود که چرا مرکز پایش هوای اصفهان که حاصل هزینه میلیاردی برای شهر بوده است و در شهرداری قرار دارد چرا اجازه انتشار نتایج سنجش های خود را ندارند. 
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: بارها و بارها در خصوص ممیزی املاک تذکر دادیم که خسته شدیم و دلمان به حال هزینه‌های میلیاردی مردم در این زمینه سوخته است، اما کسی ظاهرا گوش شنوایی در این زمینه ندارد که به میدان بیاید و جلوی این مشکل را بگیرد چراکه قابل توجیه نیست عملیاتی نمودن یک قرار داد اینقدر طولانی شود.
 
نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: علی‌رقم اینکه در یک اقدام ارزشمند ورود خودرو و موتورسیکلت به میدان نقش جهان گرفته شده است، اما این مکان هر از گاهی دیده می‌شود که خودرویی در این میدان است که متاسفانه مسئولان سوار بر آن هستند و این درحالی است که خود مسئولان باید این دغدغه را داشته باشند ولی ندارند و این افراد باید مورد مجازات قرار بگیرند.
 
توجه به افزایش ایمنی بازار اصفهان یک امر بدیهی و واضح است که باید در جهت کاهش مخاطرات احتمالی از جمله آتش سوزی برای آن چاره اندیشی کرد چراکه پس از هر اتفاق ناگواری افسوس خوردن دیگر فایده‌ای ندارد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.