گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/بهشتی همواره از عدل سخن می‌گفت
کد محتوا : 34363
تعداد بازدید: 436
يکشنبه، 2 تير 1398
بهشتی همواره از عدل سخن می‌گفت
معین:
بهشتی همواره از عدل سخن می‌گفت
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: حضور اصفهان در شبکه جهانی شهرهای خلاق صنایع دستی ویژگی‌های خاصی را می‌طلبد که اصفهان دارای این ویژگی ها و توانایی‌ها بوده است. برگزاری یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در اصفهان جای قدردانی دارد، صنعت دست ترکیبی از هنر و خلاقیت است و برگزاری این نمایشگاه بخشی از داشته‌های هنرمندان را به نمایش گذاشت.
 
وی افزود: اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان و اداره کل ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری برای برپایی اصفهان 2020 تلاش کردند تا بهترین میزبانی از اعضا شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور رخ بدهد. 
 
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامی داشت روز اصناف، ادامه داد: باید گفت که اصناف در زمان های مختلف تلاش های زیادی را در جهت کمک به مردم داشته اند و در شرایط نامناسب امروز هم امیدواریم شاهد یاری آنها باشیم، اما بیشتر صاحبان صنوف، حقوق مردم و مصرف کنندگان را رعایت می کنند.
 
معین تصریح کرد: در هفته ای که گذشت بزرگداشت دکتر علی شریعتی و دیگری بزرگداشت شهید مصطفی چمران را شاهد بودیم. هر دو نفر عناصر تاثیرگذار در انقلاب و موید به اخلاق اسلامی بودند که امیدواریم همه زحمات آنها در پیشگاه خدا محفوظ باشد.
 
وی تاکید کرد: هفتم تیر روز شهادت شهید دکتر بهشتی و از طرف دیگر روز قوه قضاییه است. این روز را به همه قضات و تلاشگران دادگستری و عدالت گستری تبریک و تهنیت می گوییم. همچنین باید دیگر نهادهایی که در کنار قوه قضاییه فعال هستند مثل کانون وکلا و کانون کارشناسان رسمی را ببینیم و امیدواریم تلاش آنها ثمر داشته و پر از عدل و داد باشد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همانگونه که در اخبار و روایات داریم امامان و بزرگان دین ما عدل و برخوردشان در محاکم به گونه ای بود که موجب جلب به دین می شد؛ امیدواریم برخورد در قوه قضاییه نیز موجب جذب جوانان به عدالت اسلامی شود.
 
معین تاکید کرد: امروز سخنان شهید بهشتی را که مجدد می شنویم همه برای رعایت عدالت بوده است چه صحبت هایی که در مجلس خبرگان داشتند و چه در جاهای دیگر، ایشان همواره از عدل سخن می رانند. این دیدگاه بسیار ارزنده بوده و باید همواره مورد توجه باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: شهید منتظری، شهید علی اکبر اژه  ای و شهید طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی از شهدای هفتم تیر اصفهان بودند، همه مسئولان باید منش و سیره این شهدا را همواره چراغ راه خود قرار دهند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.