گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/آنچه امروز اصفهان از آمار گردشگری و صنایع دستی دارد، با ظرفیت هایش برابری نمی‌کند
کد محتوا : 34364
تعداد بازدید: 625
يکشنبه، 2 تير 1398
آنچه امروز اصفهان از آمار گردشگری و صنایع دستی دارد، با ظرفیت هایش برابری نمی‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر اصفهان:
آنچه امروز اصفهان از آمار گردشگری و صنایع دستی دارد، با ظرفیت هایش برابری نمی‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آنچه امروز اصفهان از آمار گردشگری و صنایع دستی دارد، با ظرفیت هایش برابری نمی‌کند. این شهر باید چهار هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری درآمد داشته باشد که با این اعداد و ارقام فاصله عجیب داریم.
 
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، نصیر ملت در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: برگزاری اجلاس کمیسیون‌های گردشگری کلانشهرها و مراکز استان‌ها اتفاق خوبی بود که با استقبال ویژه همه شهرها برگزار شد و حضور رئیس منطقه آسیا و اقیانویسه شورای جهانی صنایع دستی و مدیران کشوری و مدیران استانی نشان داد که تا چه اندازه موضوع گردشگری و صنایع دستی برای کشور اهمیت دارد. 
 
وی افزود: مسیر توسعه کشور باید به سمت ظرفیت‌های موجود در کشور تغییر کند که احیای گونه‌های مختلف گردشگری یکی از این ظرفیت‌ها است. استفاده از ظرفیت گردشگری تحولات جدی در کشور ایجاد می‌کند.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اصفهان 2020 نتیجه زحمات 10 ماهه کارشناسان شهر اصفهان در حوزه گردشگری و صنایع دستی است، متاسفانه به دلیل توسعه ناپایدار مهاجرت بی رویه به اصفهان رشد و این مهاجرت پیامدهای منفی داشت، سپس مدیریت شهری مجبور به شهر فروشی شد تا بتواند شهر را اداره کند و قاعدتاً امروز بهترین و در دسترس ترین انتخاب استفاده از ظرفیت بی نظیر گردشگری و صنایع دستی و هنرمندان صنایع دستی است.
 
ملت تصریح کرد: آنچه امروز اصفهان از آمار گردشگری و صنایع دستی دارد، با ظرفیت هایش برابری نمی‌کند. این شهر باید چهار هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری درآمد داشته باشد که با این اعداد و ارقام فاصله عجیب داریم. بسیاری از مردم علاقه دارند به فعالیت در قالب طرحی فرآیندها تجمیع شود و بر این اساس اصفهان 2020 دروازه ورود شهر اصفهان برای انتقال از مسیر صنعت به مسیر صنایع دستی، هنر و میراث فرهنگی است.
 
وی با بیان اینکه امروز اصفهان 2020 از حمایت‌های ویژه‌ای برخوردار است، تاکید کرد: حمایت معاون رییس جمهور، حمایت وزیر امور خارجه و اعلام آمادگی خواهرخوانده‌های شهر اصفهان و با اعلام آمادگی وزیر خارجه ترکیه نیز ایشان اعلام آمادگی برای همراهی و دستور اکید به سفیر ترکیه داده شد تا اصفهان 2020 با قدرت انجام شود و این تغییر مسیر جدی رخ بدهد.
عای
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: اصفهان 2020 نه تنها اصفهان که کل ایران را مدنظر قرار خواهد داد و اصفهان 2020 کلید واژه تضمین اصفهان و برای جبران بی توجهی به گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.