گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/اصفهان با ۱۸۰ شهر خلاق جهان ارتباط دارد
کد محتوا : 34523
تعداد بازدید: 613
شنبه، 15 تير 1398
اصفهان با ۱۸۰ شهر خلاق جهان ارتباط دارد
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان:
اصفهان با ۱۸۰ شهر خلاق جهان ارتباط دارد
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد تیم مدیریت شهری در سفر به شهر فابریانوی ایتالیا گفت: ادغام فرهنگ و خلاقیت در جهت پیشرفت و توسعه پایدار شهرها امری مهم و موثر به شمار می‌رود.
 
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان امیراحمد زندآور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای اسلامی شهر یک نهاد مردمی است که جهت سفرهای خارج از کشور تابع ضوابط و قوانین است و برای هر سفر باید اعضای شورا در جلسه ای با حضور نمایندگان وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه و سازمان برنامه و بودجه که در استانداری برگزار می‌شود حاضر و اهداف و برنامه ‌های خود از سفر را توضیح دهند.
 
وی افزود: پس از بررسی علل و اهداف سفر در کمیته چهارنفره، مستندات در کمیته سفر وزارت کشور نیز بررسی و مجوز لازم صادر می‌شود که برای سفر تیم مدیریت شهری به ایتالیا کلیه مراحل قانونی مذکور طی شد تا در کنفرانس شهرهای خلاق که در شهر فابریانو برگزار شد شرکت کنیم.
 
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان ادامه داد: اصفهان با توجه به حضور در شبکه شهرهای خلاق یونسکو با ۱۸۰ شهر جهان ارتباط دارد. 
 
زند آور تصریح کرد: در این کنفرانس خلاقیت، توسعه فرهنگی شهرها، همکاری محلی و بین المللی که اشتراکات مثبتی بین شهرهای دنیا و همکاری های میان بخشی به خصوص در جنبه های مدنی و آفرینش صنایع خلاق، تولید و توزیع خدمات فرهنگی، بهبود دسترسی به زندگی فرهنگی و همچنین توسعه کانون های خلاقیت و نوآوری مدنظر قرار گرفت.
 
وی تاکید کرد: ادغام فرهنگ و خلاقیت در جهت پیشرفت و توسعه پایدار شهرها امری مهم و موثر به شمار می‌رود.
 
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان اظهار کرد: سال گذشته نیز این نشست در شهر کراکوف لهستان برگزار شد که شهردار و تیم همراه در آن حاضر شدند و دستاوردهای خوبی هم برای اصفهان به دنبال  داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: اصفهان به طور ویژه در بخش صنایع‌دستی در این مسیر حرکت کرده و یکی از شهرهای مهم کشور به حساب می آید.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.