گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/پل های عابر پیاده از دسترس خارج اند
کد محتوا : 34536
تعداد بازدید: 410
يکشنبه، 16 تير 1398
پل های عابر پیاده از دسترس خارج اند
روشن:
پل های عابر پیاده از دسترس خارج اند
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: مدتی است تعدادی از پل های عابر پیاده به مردم خدمت رسانی نمی‌کنند و در پاسخ به شهروندان دلیل این امر نبود قطعه عنوان می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان فریده روشن اظهار کرد: برای تردد آسان و در دسترس افراد دارای معلولیت، اگرچه بارها بر مناسب سازی فضاهای عمومی شهر و به ویژه وسایل حمل و نقل عمومی برای افراد دارای معلولیت تاکید شده است و نیک می دانیم که اقداماتی نیز در این راستا انجام شده و یا در دست بررسی است اما دو مشکل وجود دارد، آنکه مناسب سازی همه جای شهر را در بر نمی‌گیرد و بسیاری از محلات و اماکن عمومی هم چنان برای این افراد به تنهایی قابل استفاده نیست و آنکه شیوه یا نوع مناسب سازی در برخی موارد از جانب افراد دارای معلولیت مورد قبول واقع نمی‌شود چرا که منطبق با استاندارد و بر مبنای رفع نیاز همه افراد دارای معلولیت نیست، به همین جهت از شهرداری انتظار می رود علاوه بر اصلاح روند با کسب نظر از مشاوران مرتبط در معاونت شهرسازی، معاونت حمل و نقل، مشاوران جوان و دیگر متخصصین بر سرعت روند مناسب سازی بیفزاید. بدین ترتیب شهر، شهری مناسب سکونت برای همه افراد ساکن در آن گردد.
 
 
وی افزود: مساله خاموشی برخی از پل های عابر پیاده مکانیزه شهر مورد قابل ذکر دیگر است که البته با موضوع اول نیز مرتبط است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مدتی است تعدادی از پل های عابر پیاده به مردم خدمت رسانی نمی‌کنند و در پاسخ به شهروندان دلیل این امر نبود قطعه عنوان می‌شود. از آنجایی که پل های عابرپیاده مکانیزه برای تردد آسان و ایمن افراد به خصوص در بزرگراه‌ها تعبیه شده است این خاموشی اعتراض مردم را برانگیخته، لذا باید در اسرع وقت به این مهم رسیدگی شود.
 
روشن تاکید کرد: باتوجه به روز شهرداری ها از تمامی همکاران گرانقدرمان در مجموعه بزرگ شهرداری اصفهان در تمامی ادارات و سازمان ها و... به جهت تمامی زحماتشان تشکر و قدردانی می‌نمایم و از ایشان خواستار آنم که در مواقع لزوم سعه صدر بیشتری بروز داده و از هر گونه اقدامی در جهت تکریم ارباب رجوع کوتاهی ننمایند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.