گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/مرگ جان خراش عابران پیاده هشداری جدی به مسئولان است
کد محتوا : 34538
تعداد بازدید: 366
دوشنبه، 17 تير 1398
مرگ جان خراش عابران پیاده هشداری جدی به مسئولان است
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان:
مرگ جان خراش عابران پیاده هشداری جدی به مسئولان است
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان گفت: مرگ جانخراش عابران پیاده هشداری جدی به مسئولان است. بنابراین توسط دستگاه های امنیتی، خدماتی و اجرایی، باید همراه با تدوین ضوابط قانونی به فرهنگ ترافیک توجه ویژه ای داشت
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمدزندآور در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: جدیدترین اخبار منتشر شده آن است که در حوزه درون شهری ۹ درصد کاهش جانباختگان ناشی از تصادف را داشتیم و سهم موتورسیکلت در این بخش ۳۲ درصد، عابر پیاده ۴۰ درصد و سایرین نیز ۱۹ درصد است، ۲۶ درصد در بخش راکبین موتورسوار کاهش تلفات، اما در بخش عابر پیاده ۲۲ درصد افزایش تلفات داشته‌ایم. 
 
وی افزود: این نشان از آن دارد که عابران پیاده زنگ خطر حوادث رانندگی هستند و تصادفات عابرین پیاده، یکی از چالش‌های مهم مهندسی در زمینه ارتقای ایمنی و سلامت عمومی می باشد. 
 
رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان ادامه داد: مرگ جانخراش عابران پیاده هشداری جدی به مسئولان است. بنابراین توسط دستگاه های امنیتی، خدماتی و اجرایی، باید همراه با تدوین ضوابط قانونی به فرهنگ ترافیک توجه ویژه ای داشت.
 
زندآور خاطرنشان کرد: باید تحلیل و ارزیابی صحیحی از چالش پیش آمده در دستور کار قرار گیرد تا با استفاده از آمار و اطلاعات، مکان‌های دارای تراکم بالای تصادفات عابر پیاده شناسایی، اولویت بندی و ممیزی ایمنی در این نقاط انجام گیرد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.