گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
کد محتوا : 34539
تعداد بازدید: 373
دوشنبه، 17 تير 1398
تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان:
تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گاهی می شود که پس از آرای تخریب در کمیسیون بدوی و تثبیت آن در کمیسیون تجدیدنظر این آرا توسط شهرداری های مناطق به صورت صوری اجرا و صورت جلسه می‌شود و بلافاصله همان تخلف مجدد تحت عنوان یک تخلف جدید انجام می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، ادر صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی، اظهار کرد:  کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماموریتی که برای آن پیش بینی شده شاید یکی از جایگاه هایی است که به طور مشخص در کنترل تخلفات ساختمانی می تواند تاثیرات قابل توجهی داشته باشد. 
 
وی افزود: گاهی می شود که پس از آرای تخریب در کمیسیون بدوی و تثبیت آن در کمیسیون تجدیدنظر این آرا توسط شهرداری های مناطق به صورت صوری اجرا و صورت جلسه می‌شود و بلافاصله همان تخلف مجدد تحت عنوان یک تخلف جدید و با شرایط متفاوت و به طور مثال نداشتن شاکی خصوصی به درخواست رای شایسته به کمیسیون ارسال می شود. اینبار تلاش می شود که رای جریمه گرفته شود. 
 
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: معمولا این موارد علاوه بر تضییع حقوقی شهر در بسیاری از موارد حقوق شهروندان را نیز دچار خدشه می کند. در بسیاری از موارد باعث بالا گرفتن اختلافات محلی و بی اعتمادی شهروندان به مدیریت شهری می شود. در این رابطه به نظر می رسد با دقت نظر کمیسیون های ماده ۱۰۰ را می توان مدیریت کرد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.