گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/ظلم در حق زاینده رود، ظلم در حق تک تک مردم است
کد محتوا : 34540
تعداد بازدید: 426
دوشنبه، 17 تير 1398
ظلم در حق زاینده رود، ظلم در حق تک تک مردم است
شریعتی نیا:
ظلم در حق زاینده رود، ظلم در حق تک تک مردم است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیران کشوری هم به محیط زیست کشور و اصفهان ظلم می کنند، مردم استان اصفهان مظلوم هستند. ظلم در حق زاینده رود، ظلم در حق تک تک مردم است. در صورتی که حق آبه محیط زیست داده شود رودخانه زاینده رود همیشه پر آب خواهد بود.
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پور محمد شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: محیط‌زیست محل زندگی تمام موجودات کره زمین است و ما انسان ها هستیم که به این محیط زیست دست درازی می کنیم، محیط زیست در کل جهان و در کشور ایران مظلوم است. 
 
وی با بیان اینکه در موضوع رودخانه زاینده‌رود کشاورزان به دنبال سهم خود، صنعت به دنبال سهم خود و محیط زیست هم به دنبال سهم خود است، اما کسی به سهم محیط زیست توجهی نمی کند، افزود: اعتبار اداره کل محیط زیست استان اصفهان ۱۸ میلیارد تومان است که به اندازه یک شهر کوچک و اعتبارات آن هم نمی شود. 
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اصفهان به عنوان استان بزرگ و مرکزی کشور با زیستگاه‌های متعدد و با صنایع زیاد فقط ۱۸ میلیارد تومان اعتبار دارد که یک دهم اعتبارات استانی است. این عدد مظلومیت محیط زیست را نشان می دهد، باید شعار شهر ما خانه ما به شعار محیط زیست خانه ما است بدل شود تا محیط زیست را جا بیاندازیم و آن را در متن زندگی همه جامعه وارد کنیم.
 
شریعتی نیا تصریح کرد: مدیران کشوری هم به محیط زیست کشور و اصفهان ظلم می کنند، مردم استان اصفهان مظلوم هستند. ظلم در حق زاینده رود، ظلم در حق تک تک مردم است. در صورتی که حق آبه محیط زیست داده شود رودخانه زاینده رود همیشه پر آب خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه مدیران عالی کشور باید بدانند هرکجا کشور نیازمند کمک بوده اصفهان و اصفهانی در خط مقدم بوده است، اما این مهم را نمی‌بینند و متاسفانه به مردم اصفهان با نگاه برخوردار کردن ظلم می‌کنند، گفت: اصفهان تنها سی و سه پل، پل خواجو و میدان نقش جهان نیست، این دیار دارای مردم زحمت کش در غرب و شرق آن است. 
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: بزرگان نظام همچون امام (ره) و رهبری نظام در خصوص اصفهان و اصفهانی سخنان بسیار ارزنده ای داشته اند، اما مدیران عالی کشوری توجهی به این سخنان نداشته اند.
 
شریعتی نیا با بیان اینکه با بستن ۱۰ روزه آب زاینده رود موجودات این رودخانه را فنا کردیم. متاسف هستم که در خصوص زاینده رود تصمیم درستی گرفته نمی شود، خاطرنشان کرد: وای به روزی که منشا ریزگردها از تالاب‌گاوخونی باشد، دیگر اصفهان جای زیست نخواهد بود، اگر امروز اقدامی نشود به آیندگان اصفهان مدیون خواهیم بود، احیای زاینده رود احیای فلات مرکزی ایران و احیای آینده کشور است.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.