گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/شهردار پیمانکاران و مدیران را در تسهیل تردد معلولان مکلف کند
کد محتوا : 34661
تعداد بازدید: 257
دوشنبه، 24 تير 1398
شهردار پیمانکاران و مدیران را در تسهیل تردد معلولان مکلف کند
رییس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان:
شهردار پیمانکاران و مدیران را در تسهیل تردد معلولان مکلف کند
رییس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از شهردار اصفهان که نشان دادند می توانند حامی اقشار نیازمند باشند می‌خواهم یک توجه جدی در ارتباط با مناسب سازی و تسهیل تردد معلولان در معابر شهری صادر و پیمانکاران و مدیران مناطق را در راستای ایجاد این دسترسی‌ها مکلف کنند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان کوروش محمدی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: چند بار از این تریبون پیرامون قشر نیازمند جسمی و ایجاد یکسری تسهیلات برای معلولان تذکراتی داده ام، اما تا به حال مورد توجه مدیریت شهری قرار نگرفته است. این در حالی است که گاهی آنچه قانون بوده و برای تسهیل معلولان در نظر گرفته شده است در محور برنامه ها و پروژه های پیمانکاران شهرداری فراموش می شود.
 
وی افزود: پروژه چهارباغ عباسی به عنوان یک نعمت برای مردم اصفهان است، اما معلولان برای استفاده از این محور محروم هستند چراکه دسترسی های پیاده راه چهارباغ بسیار محدود و اندک هستند و علی رغم تذکری که از ابتدای کار این محور دادیم، اما متاسفانه باز هم تسهیلات برای معلولان دیده نشده است.
 
رییس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: برای نابینایان در پیاده‌روهای اصفهان مسیر مشخصی نداریم و این یکی از شاخص های توسعه نیافتگی است  که این موضوع می تواند در کنار خدمات ارزنده در یک قالب منفی خودنمایی کند.
 
محمدی تصریح کرد: از شهردار اصفهان که نشان دادند می توانند حامی اقشار نیازمند باشند می‌خواهم یک توجه جدی در ارتباط با مناسب سازی و تسهیل تردد معلولان در معابر شهری صادر و پیمانکاران و مدیران مناطق را در راستای ایجاد این دسترسی‌ها مکلف کنند.
 
وی تاکید کرد: امروز در چند نقطه شهری، معابر و پروژه هایی را در حال اجرا داریم، سوال این است که آیا برای این پروژه ها پیوستی برای معلولان در نظر گرفته شده است؟ اگر امروز ما به این قشر توجه نکنیم ظلم مضاعف به آنان کرده ایم در حالی که این افراد متحمل رنج دائمی در زندگی خود هستند.
 
رییس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: موضوع رایگان کردن هزینه حمل و نقل و مسافرت های درون شهری معلولان یک موضوع مهم و اساسی است، اگر به قوانین مراجعه شود در همه دنیا می بینید امکانات حمل و نقل برای این قشر رایگان تعریف شده است، این در حالی است که در شهر اصفهان هنوز تسهیل ورود به اتوبوس‌ها برای این افراد وجود ندارد. چرا این تسهیل گری صورت نمی گیرد؟ در مترو فاصله بین واگن و سکو برای معلولان آزار دهنده است، البته در برخی ایستگاه ها اصلاح شده و چند ایستگاه همچنان باقی است. باید در سیاست گذاری‌های خود برای رایگان کردن حمل و نقل شهری و خدمات رفاهی به این قشر تلاش کنیم و به صورت رایگان این خدمات ارائه شود.
 
محمدی خاطرنشان کرد: به مدیران مناطق شهری تذکر می دهم که امروز به غیر از چهار منطقه که رویکرد اجتماعی و فرهنگی را مدنظر قرار داده‌اند، در 11 منطقه رویکرد فرهنگی و اجتماعی ضعیف است و این مهم از گذشته باقی مانده است. این تذکر را به 11 مدیر منطقه به جد می دهم  که رویکرد اجتماعی را در عملکرد و صرف اعتبارات مناطق در نظر بگیرند و این حساسیت نسبت به هزینه کرد در بخش فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.