گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/مدیریت پشت درهای بسته آفت است
کد محتوا : 34778
تعداد بازدید: 279
يکشنبه، 30 تير 1398
مدیریت پشت درهای بسته آفت است
مدیریت پشت درهای بسته آفت است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت پشت درهای بسته از هیچ کدام از وظایف، اطلاعات دقیقی نخواهد داشت و دوری مدیر از زیردستان موجب کم اطلاعی خواهد بود و این آفتی بزرگ برای مدیریت است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان ، پورمحمد شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: برنامه ریزی از ارکان اساسی مدیریت است و غفلت از آن از آفت های جبران ناپذیر است، مدیریت ها به دلیل تراکم کاری معمولا در معرض این خطر هستند. مشکلات ناخواسته نیز سبب می شود مدیران به کارهای روزمره اداری مشغول شوند و برنامه ریزی  های کوتاه مدت و بلند مدت غفلت نمایند.
وی افزود: مدیریت ها نیازمند تکیه بر نیروهای قوی، متعهد، معتقد و متخصص است. راحت طلبان هرگز مشاوران خوبی نبوده‌اند و نیستند. یکی از ابزارهایی اصلی مدیریت سعه صدر است و نداشتن این خصیصه اخلاقی آفت است که مدیریت را تهدید می کند. مدیر باید گرایش های نفسانی را فدای اهداف سازمانی نکند. نداشتن سعه صدر موجب می شود که نیروهای متخصص که از لحاظ فکری و سلیقه های شخصی با مدیر اختلاف دارند با او همکاری نکنند پس زده شوند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مردم از هر قشر و طبقه و مذهبی که باشند نیاز به فرمانروا دارند تا در سایه حکومت به کار خود مشغول باشند. بدون مسئول گذاشتن واحدهای سازمانی از ضعف ها و آفت های مدیریت است. مدیر نباید هیچ یک از معاونت ها، اداره ها، واحدها و دیگر بخش های سازمان را بدون مسئول بگذارد. مدیریت علمی است که آمیخته با تجربه است. یادگیری علوم مختلف برای احراز پست‌ها لازم بوده، اما تجربه نیز شرطی مهم در این مورد است.
شریعتی نیا تصریح کرد: مشورت کردن با دیگران شریک شدن در عقل و تجربه آنها است. غفلت از مشورت موجب پناه بردن به استبداد می شود. برای اینکه هر تصمیمی ضعف های کمتری داشته باشد. مدیر نیازمند است از نظرات و مشورت های دیگران استفاده کند.
وی تاکید کرد: هر سازمانی از اجزایی تشکیل شده است که نیازمند هماهنگی است. مدیریت پشت درهای بسته از هیچ کدام از وظایف، اطلاعات دقیقی نخواهد داشت و دوری مدیر از زیردستان موجب کم اطلاعی خواهد بود و این آفتی بزرگ برای مدیریت است. تکبر خطری است که همه را تهدید می کند. اما مدیران بیش از همه در معرض این تهدید هستند.
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: استفاده نکردن از تشویق و تنبیه غفلت از اندیشه های بزرگ مردان کوچک و گمنام و خصایص منفی دیگری که با مدیریت‌های ما آسیب می زند از آفت هایی است که مدیران باید با دقت و تفکر و تعقل و تدبیر از آنها بپرهیزند وگرنه همین آش است و همین کاسه!

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.