گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/فنی حرفه ای متولی اصلی مهارت است
کد محتوا : 34779
تعداد بازدید: 343
يکشنبه، 30 تير 1398
فنی حرفه ای متولی اصلی مهارت است
فنی حرفه ای متولی اصلی مهارت است
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران به ویژه شتاب دهی به فرآیند تولید حیاتی است. چراکه سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا استفاده مانده و یا به
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فریده روشن در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی مهارت آموزی در راستای نیل به ماموریت توانمندسازی و تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز بازار کار و با هدف کلی گسترش گفتمان مهارت افزایی فرهنگ سازی و ظرفیت سازی و معرفی قابلیت های حوزه فنی و حرفه ای هفته منتهی به شش مرداد ماه به عنوان هفته مهارت نام گذاری کرده است.
وی افزود: ضرورت این نام گذاری را می توان در جامعه جوان امروز و جویای کار که دارای انواع مدارک دانشگاهی است و لزوم فرهنگ سازی در زمینه فرهنگ کار و مهارت آموزی ملاحظه کرد. آموزش‌های فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشات کرفته از خصیصه های بازار کار و به دلیل ایجاد مهارت در افراد کوشای دانش می تواند با پرورش نیروی انسانی ماهر به مثابه یک سرمایه خلاق و کارآفرین نیز است از تلاطم بازار شغلی بکاهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسسلامی شهر اصفهان ادامه داد: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران به ویژه شتاب دهی به فرآیند تولید حیاتی است. چراکه سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا استفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی گیرد.
روشن تصریح کرد: خوشبختانه امروز شهرداری اصفهان پیرو تاکیدات شورای اسلامی شهر اصفهان در راستای طرح بهبود اکوسیستم کارآفرینی و کسب و کار اصفهان گام های موثری برداشته است همچنان که کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز با تاکید بر واگذاری آموزش های مراکز فرهنگی به بخش خصوصی و موسسات معتبر دارای تاییدیه مراجع ذی صلاح به جهت افزایش کیفیت و آموزش های مهارت آموزی و حمایت از بخش خصوصی و سعی بر افزایش بهره وری و مهارت آموزی دارد.
وی تاکید کرد: با این حال آموزشگاه های مجاز فنی و حرفه ای در ارتباط با شهرداری دچار مشکلاتی هستند. که حل این مشکلات به نحوی قانونی باشد و هم با بهبود اکوسیستم کسب و کار و توسعه کارآفرینی متناسب باشد ضروری است. بنابراین در سالی که رونق تولید نامیده شده و کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است شایسته است شهرداری با حل مشکلاتی که در صورت تداوم می تواند منجر به تعطیلی آموزشگاه های بخش خصوصی شود منجر به رونق کسب و کار می شود.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.