گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تحقق بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۸ وضعیت مناسبی دارد
کد محتوا : 35478
تعداد بازدید: 464
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
تحقق بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۸ وضعیت مناسبی دارد
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان:
تحقق بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۸ وضعیت مناسبی دارد
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در سال ۹۸ و در بودجه این سال مصوب شده است که تمام مناطق شهری الزام به ارائه ۱ الی ۲ پروژه محرک توسعه هستند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی در برنامه زنده تلویزیونی  اینجا اصفهان، با اشاره به اینکه ان شاالله مرام و اهداف امام حسین(ع) سرلوحه کارهای ما باشد، اظهار کرد:  فرا رسیدن ماه محرم را خدمت شهروندان عزیز تسلیت می‌گویم.
 
وی افزود: یکی از موضوعات مهم که شهر اصفهان از آن رنج می‌برد ترافیک و آلودگی است.کلان ترین پروژه در حال احداث شهر اصفهان رینگ حفاظتی یا رینگ چهارم است که از ورود خودرو های سنگین به داخل شهر اصفهان جلوگیری می‌کند هرچند این پروژه به تازگی شروع شده، اما سرعت اجرایی آن برای مدیریت شهری اهمیت دارد.
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: این پروژه ۷۸ کیلومتر است که ۴۸ کیلومتر آن در شهرستان اصفهان قرار دارد و شهرداری اصفهان برای اجرای آن پای کار ایستاده است.
 
طغیانی اضافه کرد: ساخت تقاطع غیر همسطح نقش جهان و تقاطع شهید اردستانی با تمام ظرفیت در حال انجام است. 
 
وی تاکید کرد: بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۸ ،۴۱۰۰ میلیارد تومان است که ۷۰ درصد آن به پروژه های عمرانی تعلق دارد، تحقق بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۸ وضعیت مناسبی دارد و مدیریت شهری به دنبال بهره گیری منابع ملی برای استفاده در پروژه رینگ حفاظتی است.
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای شورای پنجم نیاز به تنظیم یک برنامه جامع جدید برای شهر اصفهان احساس شد، اظهار کرد: برنامه جامع شهر منطقه اصفهان از یک سال پیش در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت، در سال گذشته با حضور معاون شهر سازی وزارت خانه مسکن، راه و شهر سازی در اصفهان تفاهمنامه سه جانبه در خصوص انتخاب اصفهان به عنوان پایلوت برنامه جامع شهر منطقه امضا شد.
وی مجدد به برنامه جامع شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: برنامه جامع شهر اصفهان با رویکرد مشارکتی است و رویکرد جدید و از پایین به بالا است. 
 
طغیانی با بیان اینکه مترو اصفهان شامل سه خط اصلی است، گفت: ایجاد خط یک متروی اصفهان ۱۷ سال به طول انجامید، خط دو قطار شهری در حال عملیاتی شدن است و دو ایستگاه نیز در حال آماده سازی است، مدیریت شهری برای کنترل ترافیک شهراصفهان به دنبال توسعه جدی مترو است.
 
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ۲۴۰۰ هکتار بافت فرسوده برای اصفهان در نظر گرفته شده است، اما اگر بخواهیم مقدار واقعی بافت فرسوده اصفهان را در نظر بگیریم ۴۰۰۰ هکتار است.
 
طغیانی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ و در بودجه این سال مصوب شده است که تمام مناطق شهری الزام به ارائه ۱ الی ۲ پروژه محرک توسعه هستند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.