گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/حق الناس در برابر حق الله در قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد
کد محتوا : 35497
تعداد بازدید: 506
چهارشنبه، 20 شهريور 1398
حق الناس در برابر حق الله در قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
حق الناس در برابر حق الله در قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خیانت در امانت، بردن آبروی دیگران و زیرسوال بردن شخصیت انسان‌ها به ویژه با وجود شبکه‌های اجتماعی حق‌الناس‌هایی است که خیلی اوقات نمی‌توان آن را جبران کرد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: حق‌الناس حساب و کتابی است که به واسطه آن با مردم طرف بوده و بدهی و قرضی را درپی آن متعهد می‌شویم اما این موضوع همواره شامل موارد مادی نمی‌شود.
 
وی افزود: حق‌الناس در برابر حق‌الله در قرآن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به طور مثال از نماز به عنوان نماینده حقوق خدا بر بندگان یاد شده است.
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: خیانت در امانت، بردن آبروی دیگران و زیرسوال بردن شخصیت انسان‌ها به ویژه با وجود شبکه‌های اجتماعی حق‌الناس‌هایی است که خیلی اوقات نمی‌توان آن را جبران کرد.
 
شریعتی نیا تصریح کرد: ما نمایندگان مردم نیز اگر بتوانیم کاری را انجام دهیم اما از انجام آن دریغ کنیم، برپایه حق‌الناس دچار خطا شده‌ایم. طولانی‌ترین آیه قرآن به حق الناس اشاره می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) در شب عاشورا به یاران خود حق‌الناس را یادآوری و این پیام را به جهانیان گوشزد کرد، در عجبم از کسانی که هزاران گناه می‌کنند و با ریختن قطره اشکی توقع بخشش گناهان خود را دارند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.