گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/بسیاری از پروژه های کوچک مقیاس اثرگذاری بیشتر بر تصویر ذهنی مردم دارد
کد محتوا : 35499
تعداد بازدید: 552
چهارشنبه، 20 شهريور 1398
بسیاری از پروژه های کوچک مقیاس اثرگذاری بیشتر بر تصویر ذهنی مردم دارد
رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان:
بسیاری از پروژه های کوچک مقیاس اثرگذاری بیشتر بر تصویر ذهنی مردم دارد
رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نبایستی همواره تمرکز بر روی پروژه های بزرگ مقیاس باشد چراکه بسیاری از پروژه های کوچک مقیاس به دلیل سطح بالای ارتباط مردم و شهروندان با آنها می‌توانند اثرگذاری زیادی در تصویر ذهنی مردم داشته باشند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماه گذشته طرح جداره سازی و تعویض دیواره بتنی مابین اتوبان همت و محله همت آباد در جلسه شورای سیاست گذاری طرح های عمرانی شهرداری که عالی ترین مرجع تصمیم گیری و تصویب طرح های شهرداری می باشد مطرح گردید.
 
وی افزود: با توجه به درخواست های مردمی اهالی و ساکنین محله مذکور و همچنین کارکرد اصلی این گونه جداره ها که جداسازی و پرهیز از اختلاط حرکت سواره و پیاده و افزایش ایمنی و امنیت بویژه برای عابرین پیاده می باشد از کلیت موضوع استقبال گردید. 
 
رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از طرف دیگر از آن‌جایی که با توجه به مبانی طراحی شهری در حوزه ارتقا امنیت محیطی (CPTED) بر این اصل مهم تاکید گردید که شفاف سازی و افزایش دید بصری می‌تواند در جلوگیری از نقاط کور و در نتیجه افزایش امنیت محیط موثر بوده و همزمان با کارکرد اصلی ایجاد جداره نیز در تعارض نباشد.
 
طغیانی تصریح کرد: لذا پیشنهاد گردید با محوریت سازمان طراحی و فنی مهندسی ضمن بررسی نمونه های موردی موفق داخلی و خارجی و بررسی محل گزینه های پیشنهادی متناسب با شرایط موقعیت مذکور تهیه و به جلسه آتی ارایه گردد که بعدا متاسفانه این موضوع محقق نشد و یک طرح مغایر با موارد فوق و بدون جمع بندی کارشناسی و صرفا بر اساس یک دستور مدیریتی اجرا گردید که واقعا جای تاسف دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: لذا بر خود لازم دانستم که مراتب اعتراض و تذکر خود را اعلام داشته و بر این نکته تاکید نمایم که نبایستی همواره تمرکز بر روی پروژه های بزرگ مقیاس باشد چراکه بسیاری از پروژه های کوچک مقیاس به دلیل سطح بالای ارتباط مردم و شهروندان با آنها می‌توانند اثرگذاری زیادی در تصویر ذهنی مردم داشته باشند و حتی ملاک قضاوت و تعیین نوع نگرش مردم نسبت به عملکرد مدیریت شهری واقع شوند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.