گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/حوزه نیروی انسانی مشکل دار ترین بخش آموزش و پرورش است
کد محتوا : 35572
تعداد بازدید: 302
دوشنبه، 1 مهر 1398
حوزه نیروی انسانی مشکل دار ترین بخش آموزش و پرورش است
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
حوزه نیروی انسانی مشکل دار ترین بخش آموزش و پرورش است
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: حوزه نیروی انسانی مشکل دار ترین بخش آموزش و پرورش است و اقداماتی پیرامون جبران کسری نیرو انجام گرفته است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید ضمن حضور در نود و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: افراد حاضر در آموزش و پرورش تمام طول تابستان را به پروژه مهر مدارس اختصاص می  دهند. پروژه مهر تلاشی فراسازمانی است که نهادهای بیرونی و نهاد داخلی آموزش و پرورش در کنار هم برای این مهم تلاش می‌کنند.
 
وی افزود: افتتاح ستاد مهر شهر اصفهان یکی از همین پروژه‌ها است و جا دارد از شهردار اصفهان و مدیران شهری تشکر می‌کنم.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: حوزه نیروی انسانی مشکل دار ترین بخش آموزش و پرورش است و اقداماتی پیرامون جبران کسری نیرو انجام گرفته است.در سال جاری شش ناحیه آموزش و پرورش شهر اصفهان ۱۵۵۲ واحد آموزشی دولتی و غیردولتی خواهند داشت. 
 
اعتدادی اضافه کرد: دوره ابتدایی ۸۴۳ واحد، متوسطه اول ۳۷۲ و متوسطه دوم ۳۳۶ واحد آموزشی دارند و ۷۰ واحد آموزشی استثنایی نیز در شهر اصفهان فعال خواهند بود. در استان اصفهان بدون پیش دبستانی ها ۵۳۱۱ واحد وجود دارد. ۳۳۵ هزار و ۹۱۸ نفر دانش آموز در شهر اصفهان ثبت نام کرده‌اند که این فرآیند همچنان ادامه دارد و نام نویسی اتباع هنوز باقی مانده که ۷ هزار نفر از دانش آموزان اتباع در شهر اصفهان تحصیل خواهند کرد.۱۸۴ هزار نفر ابتدایی، متوسطه ۱۸۱ هزار نفر و ۷۰ هزار نفر دوره متوسط دوم خواهند بود.
 
وی با بیان اینکه دانش آموزان استثنایی شهر اصفهان ۱۹۶۱ نفر در شش ناحیه مشغول تحصیل هستند و کل کلاس‌های دایر در شهر اصفهان ۳۶ هزار کلاس درس است، تصریح کرد: در خصوص نیروی انسانی وضعیت مناسبی نداریم و استان اصفهان جز سه استان کشور به شمار می‌رود که با کمبود شدید نیرو مواجه است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با کمک و همراهی استاندار اصفهان با آموزش و پرورش استان اقداماتی انجام شد و در دیدار با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، کمبود نیروی انسانی را مطرح کردیم و ماحصل آن استفاده از قوانین موجود، پتانسیل همکاران بازنشسته و افزایش ساعت کاری موظفین آموزش و پرورش برای رفع این مشکل بود. در شهر اصفهان در سال تحصیلی جدید کلاسی بدون آموزگار نداریم.
 
اعتدادی اظهار کرد: برای آغاز سال تحصیلی از همه پتانسیل‌های خود استفاده کردیم، قطعا با این حجم بالای نیروهای بازنشسته و سایر پتانسیل‌ها قطعا آن کیفیتی که به دنبال آن هستیم رقم نخواهد خورد اما در تلاشیم با تلاشی که همکاران ما انجام می‌دهند و دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، سطح و جایگاه اصفهان را به بالاترین حد خود برسانیم.
 
وی خاطرنشان کرد: جایگاه اصفهان در رتبه‌های کنکور سراسری در کل کشور جایگاه سوم است و امسال بر اساس گزارش اولیه نشان می‌دهد وضعیت خوبی بوده است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.