رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم مشارکت عموم مردم به ویژه سرمایه‌گذاران در تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهری، گفت: امیدواریم در قالب یک برنامه چهار ساله حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر چند برابر شود و مردم با سرمایه‌های خرد و کلان خود در توسعه شهر مشارکت کنند. 
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری سازمانی تنها راه خروج از چرخه پرتکرار رکود است، گفت: برگزاری کارگاه‌های جذاب، فراگیر، هدفمند و رسته‌محور می‌تواند به ارتقای بهره‌وری سازمانی منجر شود.
سخنگو و عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توجه ویژه به درآمدهای پایدار به‌صورت ویژه با سرفصل سرمایه‌گذاری و نگاه کمتر به درآمدهای دولتی و توجه به عوارض‌ها به‌عنوان فصول درآمد پایدار و کاهش وابستگی به درآمدهای ساختمانی بر اساس شرایط موجود از ویژگی‌های بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ شهرداری اصفهان است.
همزمان با ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک، استفاده از خطوط مترو و اتوبوس رایگان است.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری باید به صورت واقعی و بدون گزینش بندهای طرح و اعمال سلیقه اجرا شود تا شائبه‌ای برای افراد نداشته باشد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: فاصله محلات با یکدیگر را باید کم کنیم تا عنوان بالای شهر و پایین شهر دیگر معنا نداشته باشد. این هدف در بودجه ۱۴۰۱ مورد توجه قرار گرفته است.
دومین گفت‌وگوی شهراندیشی با موضوع " نقش شناسنامه‌ی‌معابر شهری در مدیریت هزینه و تعمیر و نگهداری خیابان‌ها" به همت مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار می‌شود.
اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با استعفای رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری این شورا موافقت کردند.
رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان درباره علل و روند استعفای خود از شورای شهر توضیح داد. 
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دستورالعمل ۲۱ ماده‌ای کنترل آلودگی هوا هرچه سریع‌تر در قالب برنامه عملیاتی از سوی شهرداری به شورا ارائه شود.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تردد و پرخطر بودن کمربند شرق اصفهان گفت: با همکاری شهرداری و شرکت توزیع برق، روشنایی این محور بای تأمین شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برای خط دوم و سوم مترو و الحاق پروژه متروی بهارستان به اصفهان و شاهین‌شهر ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: معتقدیم که این هزینه کامل باید توسط دولت پرداخت شود.

صفحه‌ها