گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/ضعف فرهنگ رانندگی، دو سوم خیابان ها را به پارکینگ تبدیل نموده
کد محتوا : 36059
تعداد بازدید: 5653
دوشنبه، 20 آبان 1398
ضعف فرهنگ رانندگی، دو سوم خیابان ها را به پارکینگ تبدیل نموده
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
ضعف فرهنگ رانندگی، دو سوم خیابان ها را به پارکینگ تبدیل نموده
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پارک دوبل و عدم وجود پلیس راهنمایی رانندگی برای اجرای قانون، دو سوم خیابان‌های شهر را به پارکینگ تبدیل نموده و مهمترین اینکه یک خط از کنار خیابان‌های مرکز شهر به پارکینگ کاسبین محل تبدیل شده است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پور محمد شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ترافیک سنگین شهر در چند روز گذشته شهروند گرامی را کلافه کرده است قسمتی از این ترافیک سنگین به مدیریت شهری و مدیریت راهنمایی رانندگی و قسمت دیگری هم به فرهنگ شهروندی و عدم رعایت قانون مربوط می‌شود.
 
وی افزود: پارک دوبل  و عدم وجود پلیس راهنمایی رانندگی برای اجرای قانون، دو سوم خیابان‌های شهر را به پارکینگ تبدیل نموده و مهمترین اینکه یک خط از کنار خیابان‌های مرکز شهر به پارکینگ کاسبین محل تبدیل شده است.
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: این موضوع نیاز به بررسی، برنامه ریزی و اقدام لازم از طرف معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با هماهنگی راهنمایی و رانندگی درون‌شهری دارد و نیازمند اقدام سریع و عاجل در این زمینه است که گره های ترافیکی را برای روان‌تر کردن رفت و آمد شهروندان گرانقدر باز کنند.
 
پور محمد شریعتی نیا تصریح کرد: یکی دیگر از راه‌های کاهش ترافیک احداث توقفگاه و بارانداز با مقیاس بزرگ و کوچک جهت جلوگیری از ورود حجم انواع خودرو بار سنگین به داخل شهر، توزیع بارها با خودروهای کوچک و جلوگیری از ورود خسارت و زیرساخت های شهری و ارتقاء امنیت برای تردد شهروندان و به شرایط زیست محیطی همچون عدم انتشار آلاینده های حاصل از خود و سوخت خودروها در داخل شهر پیشنهاد می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در مناطق 2،4،5،6،9 و ۱۲ و ۱۳ زمینه‌های مناسب جهت ساخت در بودجه ۹۳ لحاظ قرار داد در حال حاضر ۲ هزار خودروی دیزلی سبک و ۷ هزار خودروی دیزلی سنگین و حدود ۷۰۰ اتوبوس پایانه اتوبوس های اتوبوسرانی در کوچه و خیابان های حاشیه شهرها و مناطق حاشیه شهر پاریس شد که حتماً مزاحمت هایی را برای مردم به وجود آورده که باید برنامه‌ریزی شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.