گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/مقدمات پیوستن اصفهان به شهر دوستدار کودک در حال انجام است
کد محتوا : 37724
تعداد بازدید: 139
سه‌شنبه، 15 بهمن 1398
مقدمات پیوستن  اصفهان به شهر دوستدار کودک در حال انجام است
شیرین طغیانی؛
مقدمات پیوستن اصفهان به شهر دوستدار کودک در حال انجام است
ئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: جنس پروژه های محرک توسعه در شهر اصفهان جنس بازآفرینی و جذب توریست است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی در برنامه صدای شهر با اشاره به محور فعالیت کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی اظهار کرد: این کمیسیون همانطور که از نام آن مشخص است در دو حوزه عمران، معماری و شهرسازی فعال است و نظارت و پیگیری می کند .
 
وی با بیان اینکه عمده مسائل در دو حوزه عمران، معماری و شهرسازی و بازدید ها تقسیم بندی می شود، اضافه کرد: مسائل موضوعی یا موضعی بررسی می شوند و اگر موضوعی مانند بافت فرسوده باشد قطعا فراگیرتر است اما موارد موضعی از دل بازدیدها به دست می آید، برای مثال یک مشکل خاص در بخش جغرافیایی خاصی از شهر وجود دارد.
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: جلسات کمیسیون عمران دوشنبه های هر هفته در بازه زمانی دو ساعته یا در محل شورای شهر یا در محل یک پروژه یا سازمان برگزار می شود.
 
وی با تاکید بر اینکه کمیسیون  عمران وظیفه خود می‌داند که از نخبگان استفاده کند، اضافه کرد: به همین دلیل به صورت مداوم مسائل در کمیسیون تلفیق به سمع و نظر آنها می رسد و جلسات جمع بندی عموما با حضور نخبگان است .
 
طغیانی با اشاره به اینکه بیشترین اتفاقات علمی در این دوره در حال روی دادن است، تاکید کرد: بنده معتقد هستم اگر در مدیریت شهری کاری را به اشتباه انجام بدهیم اما با نظر نخبگان و مردم بهتر از این است که بدون نظر آنها کاری را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان تمام تلاش خود را کرده‌ایم و این کیفی سازی را در دستور کار داریم، افزود: مسائل موجود در این کمیسیون به گونه ای است که با مردم تعامل دارد و در کمیسیون به روی مردم باز است.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ما فراتر از شهر اصفهان به سراغ نخبگان کشوری و حتی خارج از کشور رفته ایم و برای شهر از نظر آنها استفاده می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه ما سعی می‌کنیم که در پایان هر سال راهبردهای هر کمیسیون را ارائه کنیم، اظهار کرد: اصلاح فرآیندها، بازآفرینی بافت های فرسوده و تاکید بر بسته های تشویقی، اختصاص اعتبار لازم در بودجه ۹۹ برای محلات کم برخوردار با تاکید بر عدالت فضایی و تعریف و بازتعریف پروژه های محرک توسعه است.
 
طغیانی با اشاره به اینکه لایحه بودجه شهرداری پس از ارائه به شورای شهر در ابتدا در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد و میزان هم سو بودن بودجه با راهبردها بررسی می شود، اظهار کرد: در سال ۹۹ هر کمیسیون وظیفه خود می داند که بودجه را رصد کند که آیا ردیف های قرار داده شده تحقق می یابند یا خیر و گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که شهرداری نسبت به ارائه اصلاح اقدام می کند.
 
وی به بازدید از پروژه های اجرایی در شهر و بررسی وضعیت و میزان پیشرفت پروژه ها به صورت دو هفته یکبار با حضور شهردار اصفهان اضافه کرد: فاصله بین پل شهید سلیمانی و شهید اردستانی در منطقه ۱۵(خاتون آباد) قسمتی از رینگ چهارم است و در حال حاضر تملکات آن در حال انجام است که این تملکات تا تابستان سال آینده باید به پایان برسد.
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه رینگ چهارم برکاتی برای منطقه ۱۵ دارد، تصریح کرد: در کنار پروژه های شاخص کلان شهر اصفهان، پروژه های محرک توسعه باید با رویکرد محله محوری ارائه شوند.
 
وی به لزوم ازائه و اجرای پروژه های محرک توسعه در تمام محلات شهر اشاره کرد و افزود: محرک توسعه و پیرایش شهری نباید برای یک محله باشد.
 
طغیانی با بیان اینکه پروژه های زود بازده با رویکرد محله محوری در دستور کار قرار گرفت، تاکید کرد: سال ۹۸ پروژه های محرک توسعه برای اولین بار در این مقیاس در دستور کار قرار گرفت. 
 
طغیانی ادامه داد: حمام نقاشی منطقه ۱۵ ،پارک کودکان در منطقه ۸ از جمله  پروژه های محرک توسعه هستند، البته باید بدانیم که برای اولین بار چنین ادبیاتی مطرح می شود و در سال ۹۸یک یا دو ردیف برای این پروژه ها به نتیجه رسیدند .
 
وی با اشاره به اینکه پیرایش شهری در کنار بحث های کمیته سیما و منظر شهری که مجوز نماها در این حوزه ها باید گرفته شود، قرار می گیرد، گفت: بحث پیرایش شهری مربوط به یک خیابان در هر منطقه به این دلیل بوده که آرامش شهری داشته باشیم .
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: قرار شد در هر منطقه یک خیابان نمونه انتخاب شود و برای هر خیابان یک مشاور انتخاب شود و در نهایت مقرر شده است تا پایان سال ۹۸ از هرکدام از خیابان ها ۱۵۰ متر در طول اجرایی شود.
 
وی با بیان اینکه امیدوارم این امر تا پایان سال ۹۸ انجام شود و ادامه آن در سال ۹۹ در دستور کار قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: شهروندان باید سطح توقعات خود را افزایش دهند و خوشحالیم که شهروندان اصفهانی توقع های جهانی دارند .
 
طغیانی جنس پروژه های محرک توسعه را جنس بازآفرینی و برای جذب توریست دانست و تصریح کرد: به نظرم کسانی که به عنوان مدیر در حال کار هستند باید اصفهان را برای اصفهانی ها درست کنند و اگر بخواهیم شهر را تنها برای توریست درست کنیم متوجه نمی شویم برای چه مردمی در حال کار هستیم.
 
وی با تاکید بر اینکه توریستی که به اصفهان می آید به دنبال هتل های پنج ستاره های آنچنانی نیست بلکه می خواهد محلی گردش کند، افزود: اصفهان از سال ها پیش به عنوان شهر دوستدار کودک مطرح بود اما با حضور ما انتقال از حوزه فرهنگی به حوزه شهرسازی بود. 
 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: با اتفاقات صورت گرفته در طی سالیان گذشته امروز مقدمات پیوستن  اصفهان به شهر دوستدار کودک در حال انجام است و در ردیف های بودجه موضوعات مرتبط با این موضوع را در نظر گرفته ایم و این قسمت سخت تر از بخش های دیگر است .
 
 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.