• 1399-05-22 10:11
  • کد محتوا:1673
20 دستگاه اتوبوس دیگر در راه است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان بیش از ۹ سال عمر دارد، عمر ناوگان با حضور این ۸۰ دستگاه به نزدیک ۸ سال خواهد رسید.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمدزندآور عصر دیروز (سه شنبه) در برنامه زنده رادیویی صدای شهر، اظهار کرد: در روز عید غدیر 80 دستگاه اتوبوس 12 متری که مجهز به تجهیزات یورو4 بوده و دستگاههای کاهنده آلایندگی دارند وارد چرخه ناوگان اتوبوسرانی شدند.

وی افزود: این اتوبوس‌ها یک میلیارد و 820 میلیون تومان خریداری شده است که امروز هر دستگاه بیش از سه و نیم میلیارد تومان قیمت دارد و همین قیمت نیز از طریق اوراق مشارکت تامین شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: این 80 دستگاه در همه نقاط شهر شمال ، جنوب ، شرق و غرب شهر تقسیم شد و تعدادی از اتوبوس ها برای مناطق کم برخوردار نیز در نظر گرفته شده است.

زندآور تصریح کرد: 20 دستگاه دیگر نیز طی سه ماه آینده آماده و به مدیریت شهری اصفهان تحویل خواهد شد.

وی تاکید کرد: از نظر تعداد سند شهرداری اصفهان 1750 دستگاه اتوبوس در اختیار دارد که روزگاری 1400 دستگاه آن فعال بوده است، اما قبل از کرونا 1100 دستگاه اتوبوس در شهر فعال بوده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان بیش از ۹ سال عمر دارد، عمر ناوگان با حضور این ۸۰ دستگاه به نزدیک ۸ سال خواهد رسید. 

زندآور با بیان اینکه ناوگان که نو موجب کاهش آلودگی هوا خواهد شد چراکه اتوبوسرانی یکی از آلاینده های متحرک شهرها به حساب می‌آید، گفت: زمان انتظار نیز با حضور اتوبوس‌های نو کاهش می‌یابد همچنانی که سرعت حرکت اتوبوس‌های جدید نیز بسیار بیش از دیگر اتوبوس‌ها است.

وی به وضعیت تاکسیرانی اشاره کرد و گفت: در دوره گذشته به دلیل خرید یک سامانه و نصب آن بر روی برخی از تاکسی‌ها 8400 راننده در این زمینه ناراضی بودند که با بسته‌های تشویقی سعی در حمایت از آنها داشته ایم. 
رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: قشر تاکسیران قشر زحمت‌کش شهر هستند و امیدواریم بتوانیم با بسته‌های تشویقی بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم.

زندآور تصریح کرد: 500 دستگاه تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی اصفهان اضافه خواهد شد و تاکسی‌های دودزا از چرخه خارج خواهند شد و حضور این 500 دستگاه به گونه برنامه ریزی شده است که تاکسرانان بتوانند تاکسی نو را خریداری کنند و تا پایان دوره پنجم در حوزه تاکسیرانی اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی افزود: در حال حاضر 700 دستگاه اتوبوس برای بازسازی در سال 99 داریم که زیرساخت‌‌های آن محیا است. البته باید بدانیم که بر اساس آمار تا قبل از کرونا ۵۷۰ هزار نفر از اتوبوس استفاده می کردند و در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر از اتوبوس استفاده می کنند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با همه این تفاسیر تا پایان سال جاری 950 دستگاه اتوبوس نو خواهد شد حالا چه به صورت اتوبوس نو و چه به صورت اتوبوس‌های نوسازی شده است. همچنین در اتوبوس های جدید رمپ ویژه توان خواهان و جانبازان وجود دارد و یک اتوبوس نیز ویژه این عزیزان تدارک دیده ایم.