• 1399-07-27 16:22
  • کد محتوا:1835
 مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی، گذر آقا نورالله نجفی را مجدد دچار چالش می کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نمایشگاه جدید اصفهان در آستانه افتتاح است و این نشان دهنده اهتمام همه دوستان عزیز است که تلاش کردند، این نمایشگاه سالیان سال برای مردم اصفهان و کشور خواهد ماند و مایه فخر ایران خواهد شد و ۱۴ آبان ماه این نمایشگاه افتتاح خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: با توجه به طغیان و سرکشی ویروس کرونا، ظاهراً یکی از اموری که باید جدی گرفته شود موضوع خود مراقبتی است و پذیرش بیماران در بیمارستان ها با مانع مواجه شده است.

وی افزود: لازم هست که همه مردم عزیز ما دقت و توجه داشته باشند و مراقبت کنند تا این شرایط سخت و دشوار را پشت سر بگذاریم و باید توصیه های ستاد کرونا را جدی بگیریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با ورود به ماه ربیع برخی از خانواده ها به سوی مراسم های عقد و عروسی و جشن پیش می روند که این نیز می تواند نگران کننده باشد که باید سلامت خود را حتما مدنظر داشته باشند.

نصر اصفهانی با بیان اینکه مردم اصفهان باید از میراث فرهنگی خود محافظت کنند چراکه اگر اصفهان نگین انگشتری ایران است و به نصف جهان معروف است به خاطر این مواریث است، تصریح کرد: باید در حفظ و نگه داری این میراث تلاش کرد. همه مسئولان کشور و دوستداران میراث توجه داشته باشند که در زمینه نگه داری میراث فرهنگی یک مربع در استان اصفهان وجود دارد که استانداری ، میراث فرهنگی مدیریت راه و شهرسازی و ضلع چهارم هم مدیریت شهری است و همه این اضلاع مراقب هستند و حتما همه این ارگان نسبت به میراث فرهنگی نگرانی دارند.

وی تاکید کرد: هیچکس نباید تصور کند که این ارگان ها نگرانی بابت میراث فرهنگی ندارند، تذکراتی که اعضای شورای اسلامی شهر طی این سال ها داده اند و مدیران شهری نیز نسبت به آن موضع گرفتند نشان داده که این افراد در برابر اقدامات تخریبی و مخدوشی میراث فرهنگی خواهند ایستاد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اخیرا شورای عالی معماری و شهرسازی کشور نامه ای ارسال کرده است که این نامه حیرت آور بود، یکی از این سناریوهای چهارگانه در شورای عالی پذیرفته شد و امروز مصوبه ای داریم که هیچ سنخیتی با مصوبات داخل شورای عالی معماری و شهرسازی ندارد و بدون حضور مسئولان اصفهان چنین تصمیمی گرفته شده است، از وزیر راه شهرسازی میخواهم این موضوع را پیگیری کند، چرا که از چهار سناریو همه موضوعات را در نظر گرفته بود، اما اینکه چرا مصوبه شورای عالی شهرسازی دگرگون شد باید پاسخش به مسئولان استان اصفهان داده شود و از استاندار اصفهان می‌خواهم در خصوص این موضوع پیگیری داشته باشند.

نصر اصفهانی با اشاره به اینکه مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی گذر آقا نورالله نجفی را مجدد دچار چالش می کند، تاکید کرد:دوستداران میراث فرهنگی نگران نباشند و بدانند ما هم نگران هستیم ولی از آنها می‌خواهم همه مسائل را باهم ببینند.

وی گفت: نمایشگاه جدید اصفهان در آستانه افتتاح است و این نشان دهنده اهتمام همه دوستان عزیز است که تلاش کردند، این نمایشگاه سالیان سال برای مردم اصفهان و کشور خواهد ماند و مایه فخر ایران خواهد شد و ۱۴ آبان ماه این نمایشگاه افتتاح خواهد شد، تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان در این نمایشگاه انجام شده است و کاری سترگ در این نمایشگاه انجام شده است، به همین خاطر از شهردار، معاونین شهردار، مدیرعامل نمایشگاه، اتاق بازرگانی و پیمانکاران و کارگران تشکر میکنم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از امروز تا دوم آبان ها سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را به صورت مجازی خواهیم داشت و ۱۰۷ فیلم بر بستر مجازی این فیلم ها نمایش داده خواهد شد. این جشنواره همه جوانان و نوجوانان کشور را به داوری طلبیده است و با توجه به همه تنگناهای موجود اما همه کوشیدند تا توقیفی در این زمینه ایجاد نشود. این جشنواره می تواند بخشی از نشاط و شادابی را تأمین کند.

نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: یک آبان ماه روز آمار و برنامه ریزی است و آمار ستون فقرات برنامه ریزی است و برنامه ریزی سامان بخشی به امور و نظم بخشی فعالیت ها را اجرایی می کنند و موجب حرکت دقیق در جامعه می شود.