• 1399-09-02 15:45
  • کد محتوا:1922
در میان شهرهای ایران، اصفهان همچون جواهر است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در میان شهرهای ایران اصفهان همچون جواهری است که با وجود نوسانات تاریخی و گذر قرنها هنوز درخشش و شکوه خود را حفظ کرده است، این شهر آنچنان شاداب است که گویی امروز زندگی را شروع کرده و با وجود این آنچنان اصیل است که گویی همیشه وجود داشته است

به گزارش اداره ارتباطات و امورین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: در ابتدا مجددا درگذشت همکار گرامی و دوست ارجمند جناب آقای افروزی را که از بهترین، فعال‌ترین، کاردان‌ترین و موثرترین مدیران مجموعه شهرداری بودند را به خانواده ایشان و خانواده بزرگ شهرداری تسلیت عرض می‌نمایم. خدمت بی منت و صبر و متانت در مواجهه با مردم و دقت در حفظ حقوق مردم و بیت‌المال از او شخصیتی کم نظیر در عرصه مدیریت شهری ساخته بود. از خداوند متعال برای ایشان طلب رحمت الهی و برای خانواده ارجمندشان صبر جزیل آرزومندم.

وی افزود: در هفته بسیج قرار داریم، خوب است روحیه معنویت، آینده نگری و سازندگی بسیجی را بیش از پیش در وجود خود تقویت کنیم. بسیجی ضمیری روشن و زبانی ذاکر و شاکر را همچون صدفی که گوهری از ایمان و بینش در درون دارد، از لغزش ها حفظ کرده است. او پیروزیش در جهاد اصغر را مرهون سعی و تلاشش در جهاد اکبر می داند. او خطر نفس امّاره، نفسی که به بدی فرمان می دهد، آویزه گوش کرده است و می داند قصد رستگاری و فلاح نه تنها او را از اجتماع و جامعه برکنار نباید بکند، بلکه با هدفی الهی و با آگاهی و تدبیر باید برای سازندگی، وارد جامعه شود. اوّلین گلوله که به سمت سرزمین دلیران، ایران ـ مهد علم و دانش ـ پرتاب شد، کسی جز بسیجیان بی ریا سینه در مقابل آنان قرار نداد. بسیج با دفاع از میهن و دیار خود نشان داد میهن دوست است. جان فشانی او نشان داد حاضر نیست حتی یک وجب از سرزمینش به دست دشمن افتد. بعد از جنگ هم بسیجیان بودند که اوّلین قدم ها را جهت سازندگی ایران عزیز برداشتند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: بسیج توانمندی های تحسین برانگیز و عظیمی را به نمایش گذاشته است به اعتراف دوست و دشمن، مایه افتخار و سربلندی اسلام و انقلاب و کشور شده است. گواهان و شواهد نشان می دهد بسیج هنوز توانمندی های ناشناخته فراوانی دارد، و اگر شناخته شود و مورد تکریم و حمایت و هدایت و مدیریت قرار گیرد، می توان از قدرت و توان عظیم و خودجوش بسیج، برای اعتلای انقلاب اسلامی و ایران عزیز بهره مند شد، از این توانمندی ها می توان در امور اقتصادی فرهنگی و رفاهی ـ اجتماعی و دیگر زمینه ها که باید شناخته شود، استفاده نمود. بسیج بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی برای آینده نظام مقدس الهی است.

زندآور اضافه کرد: ساده زیستی، صفا و صمیمیت، ایثار و گذشت، بهره گیری در حد نیاز و بیشترین بازدهی و ایمان قوی و شعور بسیار، خصوصیاتی هستند که بسیجیان از آنها برخوردارند، همین ویژگی ها بود که توانست بسیج را به نیروی پر توان برای حراست و نگهبانی از اسلام و ارزش ها و هنجارها تبدیل کند. بسیج در دوران جنگ و سازندگی توانست نقش مؤثر و ارزنده ای داشته باشد. در دوران سازندگی، مردان رزم و پیکار، یعنی بسیجیان در لباس مهندسان و پزشکان و مدیران، مُدرسان دانشگاه و حوزه و کارگران کارخانه های مختلف، به سازندگی ایران عزیز که بدان عشق می ورزیدند، مشغول شدند.

وی تاکید کرد: روز گذشته یکم آذرماه روز نکوداشت اصفهان را گذراندیم. خوب است به جایگاه رفیع این شهر هم اشاره‌ای داشته باشیم، در میان شهرهای ایران اصفهان همچون جواهری است که با وجود نوسانات تاریخی و گذر قرنها هنوز درخشش و شکوه خود را حفظ کرده است، این شهر آنچنان شاداب است که گویی امروز زندگی را شروع کرده و با وجود این آنچنان اصیل است که گویی همیشه وجود داشته است. فرهنگ غنی و طبیعت زیبای اصفهان چنان با یکدیگر سازگارند که به نظر می رسد هر یک بازتاب دیگری است. اصفهان تجلی کاملی از فرهنگ ایرانی-اسلامی است. اگرچه در ایام شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری جشن و دعوت مردم به حضور در فضاهای فرهنگی و تاریخی میسر نیست، لیکن لازم است با تبلیغات محیطی و سایر روش¬ها این روز و هفته نکوداشت اصفهان را زنده نگه داریم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در سال پایانی این دوره از شورای اسلامی، شتاب پروژه‌های عمرانی بیش از پیش شده که این امر با همت همه تلاشکران و کارکنان شهرداری میسر شده است. اگرچه ظهور بیماری کرونا نگرانی¬هایی را برای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌ها و تحقق پذیری آنها در سال جاری ایجاد کرده بود، اما به نوعی این تهدید به فرصت تبدیل شد. 

زندآور تاکید کرد: افزایش استفاده شهروندان از دوچرخه و به تبع آن ایجاد مطالبه عمومی برای گسترش مسیرها و زیرساخت‌های دوچرخه سواری و توجه بیشتر به حمل و نقل غیرموتوری نوعی فرصت است که می‌تواند به شکل‌گیری شهری پاک و ایمن کمک نماید. برنامه‌هایی که برای گسترش شبکه مسیرهای دوچرخه در شهر تهیه شده و در حال اجراست در جهت پاسخ به این مطالبه عمومی مردم و درخواست دادستان محترم استان بوده است و همراهی همگان را می¬طلبد. البته مناطق نیز باید در اجرای این مسیرها جدیت داشته باشد و نباید طرح‌ها و دستورات ابلاغ شده از طرف شهردار محترم و معاونت حمل و نقل و ترافیک در مناطق معطل بماند. همچنین نباید قولی که به مردم در زمینه توسعه مسیرهای دوچرخه داده شده شعارگونه باشد و برای رفع تکلیف در معابر فرعی و با اولویت پایین اجرا شود. بلکه مطابق نقشه‌ راه ابلاغ شده در مسیرهای اصلی و به صورت یک شبکه یکپارچه اجرا گردد.

وی تصریح کرد: تهدید دیگری که می‌تواند تبدیل به فرصت شود کاهش استفاده شهروندان در شرایط کرونایی از خط 1 قطارشهری اصفهان است، همان طور که قبلا گفته شده و کارشناسان نیز تاکید کرده‌اند، این خط دارای کاستی‌هایی است که باید برطرف شود. لذا می‌توان با کاهش ساعات کار مترو یا حتی تعطیل کردن آن و فعال تر کردن خطوط اتوبوس موازی آن، نسبت به تکمیل و تجهیز آن اقدام نمود.