• 1399-09-23 09:02
  • کد محتوا:1971
حال اصفهان از نظر آلودگی هوا اصلا خوب نیست

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر پژوهش‌ها و تحقیقات به منصه ظهور و بروز و اجرا نرسد موجب سر خوردگی پژوهشگران عزیز می شود و امیدواریم پژوهش ها گرفتار قفسه های کتابخانه ها نشود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و پنجاه و یکمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به هفته پژوهش، اظهار کرد: پژوهش موجب شناخت روشن مفاهیم پیرامونی انسان می‌شود و امیدواریم این جایگاه هر روز برجسته تر شود و ارتقا پیدا کند و شاهد کاهش اشتباهات و دوباره‌‌کاری‌ها باشیم.
وی افزود: در میدان پژوهش چندین گروه حضور دارند، ابتدا پژوهشگران هستند که امر پژوهش را به گونه ای به نتیجه برسانند که همه به پژوهش اعتماد کنند و آن را برای خود یک رسالت بدانند. متاسفانه گاهی یک تصویر ذهنی ایجاد شده که پژوهشگران به دنبال مسائل مادی هستند که این موضوع به پژوهش ضربه می زند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: گروه دوم کسانی هستند که از این پژوهش ها استفاده می کنند و اگر پژوهش‌ها و تحقیقات به منصه ظهور و بروز و اجرا نرسد موجب سر خوردگی پژوهشگران عزیز می شود. امیدواریم پژوهش ها گرفتار قفسه های کتابخانه ها نشود.
نصر اصفهانی تصریح کرد: از مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان و افراد فعال درآن تشکر می کنم. از حوزه معاونت برنامه ریزی در شهرداری نیز که در این زمینه تلاش می کنند. تقدیر و تشکر دارم.
وی گفت: با توجه به اینکه تدوین بودجه 1400 شهرداری اصفهان در حال تدوین است و قرار است تا پایان دی ماه به صحن علنی شورا ارائه شود. امیدوارم شعار عدالت فضایی و توزیع عادلانه خدمات را مورد عنایت بیشتری قرار دهند و در راستای سیاست های در پیش گرفته شده شاهد ارتقا مناطق کمتر برخوردار باشیم چراکه نزدیک شدن محلات به یکدیگر موجب اعتماد به مسئولین، کاهش ناهنجاری اجتماعی و افزایش احساس تعلق به شهر را موجب می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: اگر نتوانیم در بحث عدالت فضایی و توزیع عادلانه امکانات درست پیش برویم با یک حمل و نقل ساده افراد به مکان هایی خواهند رفت که امکانات بیشتری دارند و این نظم و نظام شهری را دچار چالش می کند و باید به این موضوع توجه جدی کنیم.

نصراصفهانی اضافه کرد: طبق اخبار واصله اخیرا سازمان میادین با مجاب کردن بهره برداران کوثر مبادرت به خرید یک باشگاه فوتسال کرده است که نارضایتی را از طرف بهره برداران داشته و در ادامه راه می تواند مشکلاتی را برای شهرداری ایجاد کند. شهرداری اصفهان سال های قبل می خواست یک تیم لیگ برتری را خریداری کند که شورای شهر وقت با آن مخالفت شد اما باید بدانیم که شهرداری به دنبال ترویج ورزش همگانی است و نیاز به ورود شهرداری به ورزش نیست چون ورزش ارگان‌های تخصصی خود را دارد. 

وی تاکید کرد: امروز آبسالی نیست که ورود به این مباحث بکنیم بلکه روزگار خشکسالی است و امیدواریم که عزیزان در سازمان میادین این موضوع را مجدد  تجدید نظر کنند و بدانند در کل این مهم داستان های خود را دارد.

وی ادامه داد: 26 آذر روز حمل و نقل و رانندگان است که این روز را به همه رانندگان در مدیریت شهری تبریک عرض می کنم. در حوزه حمل و نقل به خصوص حمل و نقل عمومی باید امیدوار باشیم که هر روز بهتر شود چراکه این مد حمل و نقلی برای شهر به شدت مفید است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حال اصفهان از نظر آلودگی هوا اصلا خوب نیست و شرایط اصفهان در کشور شرایط خوبی نیست. تمرکز بر کرونا نباید باعث شود که ما از آلودگی هوا غفلت کنیم. نتایج پژوهش و تحقیق در خصوص آلودگی هوا صادر شده است و در خصوص این نتایج در حال بررسی هستیم و باید با واقعیت‌ها حتما تصمیم گیری کنیم.