• 1400-04-13 17:16
  • کد محتوا:52789
 حل نشدن معضل آب زاینده رود، نقطه ضعف بزرگی در کارنامه دولت‌ها است

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عجیب است، مردم استان اصفهان برای تغییر و بهینه سازی مسیر انتقال آب شرب خود با سنگ اندازی و ایرادگیری‌های بی پایه و مبنا و اختصاص نیافتن اعتبار مواجه می‌شوند و حتی با ادامه کار آن‌ها نیزمخالفت به عمل می‌آید.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین امروز ( یکشنبه ۱۳ تیرماه) در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه این روزها بیش از هر چیز دیگری گرما و بی آبی خصوصاً آب شرب شهری مشکلات عدیده‌ای را برای مردم اصفهان ایجاد کرده است، اظهار کرد: خستگی طولانی مدت رودخانه زاینده رود و شنیدن فریاد و فغان کشاورزان و صاحبان حق آبه و مالکین نسل اندر نسل آب زاینده رود و ملاحظه غصب و سرقت‌های علنی آب در بالادست اموری است که کاسه صبر مردم اصفهان را لبریز کرده است.

وی افزود: گاهاً این موضوع در محاورات میان مردم شنیده می‌شود که گویا اصفهان با وجود پیشگامی در انقلاب و جدیت و حضور بی نظیر در صحنه‌های شکوهمند دفاع مقدس و تقدیم بیشترین شهید در دفاع مقدس نسبت به سایر استان‌ها، مورد بی مهری و حتی انتقام‌جویی جریان‌های ناراضی از انقلاب قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مردم شهیدپرور و ایثارگر این استان، خصوصاً کشاورزان و باغداران اصفهان، به حضور در صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس شهره هستند، گفت: در شرایط فعلی مردم استان اصفهان از مصادیق فرمایشات امام راحل (ره) هستند که در وصیت نامه خود در خصوص سرگردانی صاحبان انقلاب در پیچ و خم ادارات و در پشت درهای بسته مسئولان و رؤسای سازمان‌ها و ادارات هشدار داده‌اند.

وی تصریح کرد: عجیب است که مردم استان اصفهان حتی برای تغییر و بهینه سازی مسیر انتقال آب شرب خود نیز با سنگ اندازی و ایرادگیری‌های بی پایه و مبنا و اختصاص نیافتن اعتبار مواجه می‌شوند و حتی با ادامه کار آن‌ها مخالفت به عمل می‌آید. به نحوی که امروزه تأمین آب شرب مردم نیز با مشکل مواجه می‌شود. این در حالی است که برداشت غیرمجاز و غصب و سرقت آب زاینده رود در بالادست و استان مربوطه تا ۴۰۰ میلیون متر مکعب در سال نیز برآورد شده است.

معین اضافه کرد: زیبنده نیست که این حق کشی و ظلم آشکار در نظام جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتد و باید با صدای بلند اعلام کرد که حقوق کشاورزان و مردم استان اصفهان با تشکیل جلسات مشترک بین دو استان و تهدید و ارعاب و عربده کشی قابل انکار نیست.

حل نشدن معضل زاینده رود نقطه ضعف دولت‌ها است

وی همچنین افزود: حل نشدن معضل آب زاینده رود، در دولت اخیر و سه دولت گذشته، نقطه ضعف بزرگی در کارنامه این دولت‌ها است.

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: ما مدعی پیروی از امیرالمومنین علی (ع) هستیم که در دوران حکومت خود تعدی نسبت به دختر بچه ذمی از سوی سپاه دشمن را برنمی‌تابد. چگونه غصب حق قانونی و شرعی و تاریخی چند میلیون حق آبه دار استان را می‌بینیم و اقدامی نمی‌کنیم. آنانی که به غیر از تقدیم شهدا، بخشی از هزینه‌های جنگ و پشتیبانی از رزمندگان را به دوش کشیدند و امروز محتاج بسیاری از مایحتاج زندگی هستند.

وی در پایان با اظهار امیدواری گفت: امید آن است که از سوی مسئولین استان و کشور در دستگاه اجرایی و قضائی و منتخبان شورای شهر و مجلس شورای اسلامی به جد مورد پیگیری قرار گیرد. باشد که با لطف و عنایت خداوند متعال به جهت جاری ساختن عدالت، برکات و رحمت بی پایانش شامل این سرزمین شود.