• 1400-05-24 18:30
  • کد محتوا:52886
 اطلاع نداشتن مردم از قانون، منجر به فساد می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شفافیت امکان دسترسی به اطلاعات را میسر کرده و مردم می‌توانند از امور تأثیرگذار بر امور خویش مطلع شوند لذا در باب شفافیت به زودی یک طرح  به صحن علنی خواهد آمد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، منوچهر مهروی‌ پور امروز (یکشنبه 24 مردادماه) در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: 

در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماه محرم نشانه مودت است زیرا محبت کار دل است اما مودت کار میدانی است؛ همه ما اهل‌بیت (ع) را دوست داریم اما در محرم آن را آشکار کرده و به میدان می‌آییم.

وی افزود: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته و عزاداری‌ها خواست و هویت اصیل جامعه است و در سال جاری نیز بنا به محدودیت‌های شیوع کرونا، مراسم عزای حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: عزاداران همانگونه که به برگزاری این مراسم توجه می‌کنند، به حفظ سلامتی دیگران نیز اهمیت می‌دهند و سلامت دلدادگان امام حسین (ع) برای آن‌ها ارزشمند است بدین سبب عزاداری‌ها در این ایام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با دقت در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف اعضای شورا انتخاب شهردار است و باید فردی که آگاهی، هوشمندی، توانایی، تدین داشته و با رویکردی جهادی نگاهی درست به مشکلات جهانشهری مانند اصفهان دارد، انتخاب شود.

مهروی‌پور خاطرنشان کرد: مدیریت شهری امری خاص، متفاوت، پیچیده و چند بعدی بوده و نیازمند تعامل اجتماعی با بخش‌های مختلف جامعه است و شهردار باید با مبانی اعتقادی و اداری آشنا بوده و مؤلفه‌های اقتصادی را رعایت کند.

وی اظهار کرد: شهرداری از اعتبارات دولتی بهره‌مند نمی‌شود و باید از طرق مختلف بودجه آن تأمین شود لذا شهردار باید افکار اقتصادی داشته و بتواند با دستگاه‌های اجرایی ارتباط برقرار کند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه انتخاب شهردار توانمند آزمونی است که پیش‌روی منتخبان مردم قرار گرفته، گفت: باید شهرداری انتخاب شود که نگاه کلان به شهر اصفهان داشته و بتواند حق شهروندان را از سفره بودجه کشور بردارد.

وی شفافیت را یکی از اولویت‌های شورای ششم دانست و تاکید کرد: شفافیت دریچه نظارت مردمی است که اصل هشتم قانون اساسی یعنی امر به معروف را ممکن کرده و خلاءها را به مسئولان گوشزد می‌کند.

مهروی پور با بیان اینکه اطلاع نداشتن مردم از قانون موجب سوءاستفاده و منجر به فساد می‌شود که یکی از آفات مدیریت شهری است، گفت: شفافیت امکان دسترسی به اطلاعات را میسر کرده و مردم می‌توانند از امور تأثیرگذار بر امور خویش مطلع شوند لذا در باب شفافیت به زودی یک طرح به صحن علنی خواهد آمد.